Ajakirjanik Nils Niitra (vasakul ülal) käis Otepääl, kus üle 40 000 euro on kulunud I-punkti lipuekspositsioonile. Ainus füüsiline tõend tehtud tööst on stend (all paremal).

Video: Aldo Luud, Tatjana Iljina
Nils Niitra | Video: Aldo Luud, Tatjana Iljina 21. november 2022 10:00

Eesti lipp on nii püha asi, et ainuüksi selle nägemine paneb iga patrioodi südame ärevalt põksuma, Otepääl kulus aga riigikogu sotside poolt lipumuuseumile eraldatud katuseraha hoopis turismiinfopunkti remondile.

„Kuskil siin õnnistas Rudolf Kallas lipu esimeste päikesekiirte saatel sisse,“ viipab Otepää Maarja koguduse juhatuse esimees Jaan Uibo kuhugi kahe toa vahelisele alale. Kirikumõisa peahoones ehk nüüdses pastoraadis elas 19. sajandil meie rahvusliku ärkamise üks käilakujusid Jakob Hurt ning õnnistati 1884. aastal toonane Eesti Üliõpilaste Seltsi ja nüüdne riigilipp. Siin oli lipumuuseum, aga enam ei ole.

2018. aasta lõpus riigikogu antud 300 000eurose eraldise juurde on selge sõnaga kirjutatud, et raha läheb ekspositsiooni uuendamiseks ja täiendamiseks ning muuseumi ruumide remondiks, mitte turismiinfokeskuse kõpitsemisele.

Pastoraadis algasid üsna pea pärast raha eraldamist lammutustööd, ent siis jäi kõik seisma. Alles pärast riigilt toetuse saamist otsustas vald kulutada raha mujale, kui algselt ette nähti.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99