Foto: Robin Roots
Tarmo Jüristo, SA Liberaalne Kodanik juht 18. november 2022 11:27

Valimistest lahutab meid napilt üle saja päeva ja kuigi kampaaniate haripunktini on veel paar kuud aega, on erakonnad ja kandidaadid tasapisi asunud oma positsioone sisse võtma, sondeerides aktiivselt erinevate poliitiliste teemade kandepinda.

Enamjaolt on valikud igati ootuspärased: Reformierakond keskendub julgeolekule ja maksuküürule (viimasega neil kindlasti sõnumiselguse eest auhinda võita ei õnnestu), EKRE räägib kõigile, kes kuulata jaksavad 150 000 siia saabunud „slaavlasest“, kelle toimetamistest keegi justkui midagi ei tea, aga kes samas kohe peatselt valimistel osalema hakkavad, Isamaa poliitikud tegelevad peamiselt avaliku ruumi puhastamisega kipsist viisnurkadest. Eesti 200 on leidnud, et pikk plaan Eestile peaks kindlasti sisaldama Narva uue lennujaama ehitamist, samas kui Keskerakond lubab suuremaid pensione ja sotsid heldemaid toetusi. Ühesõnaga, tavaline Eesti poliitika.

Sorteerides võimalikke teemasid, millega valijate hääli püüdma minna, on kõigil erakondadel paar oma olemuselt väga lihtsat kaalutlust. Kui vaadata arvamusküsitlusi, siis on ilmne, et valijate enamuse jaoks domineerivad praegu kaks suurt teemaderingi.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99