Foto: Reuters/Scanpix
Aare Kartau, Elis Kusma, Greete Kõrvits 17. november 2022 00:20

Venemaa esindajad kritiseerisid Euroopa reaktsiooni Poolas toimunule. Putin lubab välismaalasi oma armeesse. Kaja Kallas rahustas eestimaalasi.

  • Venemaa kaitseministeerium kuulutas, et Poola plahvatuspaigast avaldatud fotodelt võib selgelt näha Ukraina raketi jäänuseid. Sealjuures lisati, et Vene väed tulistasid teisipäeval sihtmärke, mis asusid Poola piirist vähemalt 35 kilomeetrit Ukraina pool. Muidugi nimetati süüdistusi „provokatsiooniks“. Kremli kõneisik Dmitri Peskov väitis, et Venemaa ei tea Przewodówis toimunud plahvatusest midagi, vahendab TASS. Samas märkis ta, et Kreml ei näe mingit põhjust olukorra eskaleerimiseks. Ta kritiseeris Euroopa liidrite plahvatusejärgseid väljaütlemisi, nimetades seda „russofoobiaks“. Seevastu tunnustas Peskov aga Washingtoni mõõdukat reaktsiooni. USA president Joe Biden ütles, et on ebatõenäoline, et rakett tulistati välja Venemaalt, sest seda ei toetavat raketi lennutrajektoor.

  • Sõna võttis ka Venemaa endine president ja praegune julgeolekunõukogu aseesimees Dmitri Medvedev (pildil), kes on teada-tuntud oma imelike väljaütlemiste poolest. Poliitik, kes annab välja ka lihtlabase propagandisti mõõdu, viitas Twitteri säutsus lausa ilmasõjale. „Intsident seoses väidetava Ukraina „raketirünnakuga“ Poola talule tõestab vaid üht: Lääs liigub Venemaa vastu peetava hübriidsõda najal lähemale maailmasõjale.“ Venemaa üks peamisi propagandiste Margarita Simonjan – RT peatoimetaja – seadis aga juhtunu üldse kahtluse alla.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99