Foto: EPA/Scanpix
Greete Kõrvits 16. november 2022 00:20

Ukrainat tabas taas raketirahe. Mure, et mõni neist võis ka üle piiri Poolasse kukkuda. Paramilitaaride julmad jõuvõtted võimalike ülejooksikute hirmutamiseks.

  • Teisipäeval tabas Ukrainat sõja vihaseim raketirünnak. Rünnati nii Kiievit (pildil), Lvivi kui ka Harkivit. President Volodõmõr Zelenskõi sõnul oli peamiseks sihtmärgiks energiataristu, kuid plahvatused toimusid ka elurajoonides. Suur osa riigist ja naabermaast Moldovastki jäi elektrita.

  • Maailma suurriikide liidrid kohtuvad Balil G20 tippkohtumisel. Vladimir Putin saatis sinna välisminister Sergei Lavrovi. Associated Pressi teatel sattus Lavrov aga pärast saabumist peagi haiglasse. Vene välisministeeriumi kinnitusel on minister hea tervise juures. Samas sõnas Bali kuberner, et kuigi Lavrovi tervis on korras, käis ta siiski haiglas kontrollis. Kuuldavasti tabas teda mingi südamega seotud mure. Naljamehed lõõpisid internetis, et Lavrov üritab Bali troopilises paradiisis varjupaika leida ning osutasid temast avaldatud fotol ta rõiva- ja telefonimargi Lääne päritolule.

  • Ühismeedias levib räige video „Putini kokale“ ehk Jevgeni Prigožinile alluvast Wagneri eraarmeest. Videos kujutatud mees oli tõenäoliselt üks vangide vahetuse käigus Vene poolele tagasi antud sõduritest. Wagnerlased löövad tal kättemaksuks ülejooksmise eest suure haamriga pea sodiks. Ilmselt on video avaldamise mõte omasid hirmutada, et nood ei paneks relvi maha.

  • Teisipäeva õhtul hakkasid levima ärevad teated, et Vene raketid on langenud üle Ukraina piiri ning tabanud Poola maid. Briti tabloid Express väitis, et kaks inimest sai surma. „Viimased uudised Poolast on ülimalt murettekitavad. Arutame asja Poola ja teiste liitlastega. Eesti on valmis kaitsma iga tolli NATO territooriumist. Oleme täielikult solidaarsed Poola, oma lähedase liitlasega,“ teatas Eesti välisministeerium Twitters.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99