Indrek Saar.

Foto: Erki Pärnaku
Toimetas Elis Kusma 11. november 2022 10:04

Indrek Saar, kes on olnud Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees ja peasekretär ning Vabariigi Valitsuse kultuuriminister, teatas erakonna kodulehel, et loobub 2023. aastal riigikogu valimistel kandideerimisest.

„Klassikaline juhtimisteooria ütleb ja ka minu isiklik kogemus kinnitab, et juhid peaksid üldjuhul seitsme aasta tagant tegema karjääripöörde, et nemad ja nende juhitav organisatsioon saaksid edasi areneda. 2021. aasta kevadel, pärast kümmet järjestikust aastat juhina tipp-poliitikas, jõudsin siseveendumusele, et tõenäosus anda pikemas perspektiivis midagi uut oma erakonnale ja seeläbi ka ühiskonnale jääb üha väiksemaks ning oht stagneeruda suureneb,“ kirjutas Saar.

„Olen teinud oma tööd täie pühendumusega. Aga järgmiseks neljaks aastaks riigikogu mandaati taotlemast keelab mind kohusetunne, mistõttu olen otsustanud 2023. aastal riigikokku pürgimisest loobuda,“ põhjendas sotsiaaldemokraatide endine esimees poliitikast lahkumist.

Saar tänab neid, kes teda poliitikuna usaldasid. „Kõik asjad ei ole alati läinud nii, nagu sai mõeldud, aga me oleme ühiskonnana astunud sammukese Põhjamaa poole. Kuna minna on veel üksjagu, luban, et püüan sellesse edasi panustada neis rollides, mida tulevik mulle ette näeb.“

„Kultuuriinimestest peetakse Eesti ühiskonnas üldiselt väga lugu ja paljud neist on rahva seas armastatud. Poliitikutega on laias plaanis lood risti vastupidi. (…) Aga ma olin entusiastlik, uskusin, et see on õige asja nimel, ega jätnud oma missiooni. Kas tegu oli õige otsusega? Jah, oli. Nende aastate sisse on mahtunud hulk otsuseid, mis on aidanud Eestil kujuneda hoolivamaks ja solidaarsemaks, kui see oleks olnud ilma sotsiaaldemokraatide osaluseta,“ võtab varem teatrijuhina töötanud Saar kokku oma aja Eesti poliitikas.

„Mind on nende aastate jooksul usaldatud täitma Sotsiaaldemokraatliku erakonna peasekretäri, kultuuriministri ja erakonna esimehe rolli. On olnud suur au ja privileeg nii kõrgel poliitilisel tasemel eesti rahvast teenida.“

„Aga Sina, kes Sa valutad südant äärmuspopulistide laiamise, rohepöörde tuleviku või laste pärast, kellel ei ole arenguks võrdseid võimalusi – ära jää oma liistude juurde. Tule oma värskete ideede ja uue energiaga Eestit arendama! Nüüd on Sinu kord,“ innustab Saar teisigi poliitikas oma panuse andma.