Epic Drama 7. november 2022 11:36

Epic Drama on kvaliteetsarjade telekanal, mis toob televaatajateni põnevaid ja visuaalselt lummavaid ajastudraamasid. Selles artiklis tutvustamegi lähemalt sarju, mida pimedatel novembrikuu õhtutel vaadata.

Mida võime oodata hittsarja „Suured loomad, väiksed loomad“ kolmandast hooajast?

Sari „Suured loomad, väiksed loomad“ naaseb kolmanda hooajaga Epic Drama kanalile alates 7. novembrist kell 22.00 ning igal järgneval esmaspäeval linastub uus osa. Populaarne sari keskendub Yorkshire Dalesis töötava noore veterinaararsti James Herrioti seiklustele. „Suured loomad, väiksed loomad“ põhineb samanimelisel raamatuseerial, mille on kirjutanud James Alfred Wight, kirjanikunimega James Herriot, ning on inspireeritud tema enda kogemusest loomaarstina. Seeria raamatuid müüdi kogu maailmas üle 60 miljoni eksemplari.

Kolmas hooaeg naaseb suurte eesootavate muutuste tundega. On 1939. aasta kevad ning Inglismaa rahvas valmistub sõjaks. James (Nicolas Ralph) ei pea aga kartma, et teda sõjaväkke võetakse, sest loomaarstina on ta kaitstud, kuid mõned tema sõbrad lähevad armeesse vabatahtlikult. Tõsimeelne arst ja Helen (Oscari võitja Rachel Shenton) planeerivad parasjagu oma pulmi, kui nende maailm pahupidi pööratakse ning nad peavad hakkama valmistuma ebakindlust täis tulevikuks.

Õnneks ei olnud kolmanda hooaja filmimine kaugeltki nii kohutav kui tunne eelseisvast sõjast, kuid mõned loomad põhjustasid stseenide käigus veidi probleeme. „Kasse pole võimalik treenida,“ kurtis Ralph. „Ma pidin kassile läbivaatust tegema ja iga kord, kui loomatalitaja Dean hetkeks lahkus, pani kass lihtsalt jooksu.“ Sarja naasnud „näitlejate“ ehk lehmadega seda probleemi ei tekkinud. „Nad olid aedikutes, seega oli nende liikumine väga piiratud. Vaid üks loom muutus väga elavaks ja hakkas sisuliselt galopeerima, seega pidi talitaja pikali viskama ja väga professionaalselt end eest ära veeretama. Mul oli hea meel, et jäin sellest piisavalt kaugele!" meenutas näitleja.

Vaatajad armastavad ka häid pulmi ning seda teeb ka Helenit kehastav Rachel Shenton. „[Pulmastseeni filmimine] oli suurepärane! Nende stseenide puhul on eriti tore see, et kogu Skeldale’i kamp on seal kohal.“ Shenton paljastas ühtlasi, et päris Herrioti lapsed olid samuti kohal. „See oli veidi sürreaalne. See pidi ka nende jaoks sürreaalne olema, sest sisuliselt vaatasid nad pealt oma vanemate abiellumist. Nad olid niivõrd toetavad ja kiitsid meie versioone oma vanematest.“

Sarja loojad teavad, kui oluline on nende töö, sest nad tõid ekraanile mitmete lugejapõlvkondade jumaldatud raamatu ning see on täiuslik vastumürk meie tänapäeva katsumustele. Nagu peaprodutsent Colin Callender ütles: „Ajal, mil seisame igapäevaelus silmitsi nii paljude väljakutsetega, on rõõm tulla tagasi Yorkshire Dalesi ilu juurde ja võtta vastu tervitused meie Skeldale House’i armastatud perelt, kes on võitnud publiku südamed üle kogu maailma. See on sügavalt liigutav ja naljakas sari.“ 

James Herriot (Nicholas Ralph) & Helen Alderson (Rachel Shenton)Foto: Helen Williams / Playground Ente

Eliza Scarlet on tagasi sarja „Preili Scarlet ja Hertsog“ uhiuues hooajas

Kui naudite häid mõrvamüsteeriume, nagu Miss Marple’i lood või „Ms Fisheri modernsed mõrvamüsteeriumid“, siis meeldib teile kindlasti ka „Preili Scarlet ja Hertsog“! Kate Phillips ja Stuart Martin naasevad televisioonis duelli pidavate detektiividena sarja „Preili Scarlet ja Hertsog“ uues hooajas, tuues endaga kaasa hulgaliselt Victoria-ajastu Londonis aset leidvaid paeluvaid juhtumeid. Tunnustatud krimidraama teise hooaja peaosades on Kate Phillips (teada ka sarjast „Wolf Hall“) kurikuulsa eradetektiivi Eliza Scarletina ning Stuart Martin (sarjast „Medici“) kõigi poolt keevalisena tuntud Scotland Yardi inspektori William „Hertsog“ Wellingtonina. Uus hooaeg linastub Epic Drama kanalil teisipäeva õhtuti kell 22.00 alates 15. novembrist.

Briti meedia on iseloomustanud seda põnevat detektiivdraamat kui „nutikat, naljakat ja tulihingeliselt feministlikku“ ning „lõbusat, õhkkonnatruult filmitud ning täis oskuslikke kõrvalosatäitjaid“.  

Korsettide, tanude ja jäiga patriarhaadi ajastul on Eliza Scarlet Inglismaal teedrajav naissoost eradetektiiv ja teeb oma soole au, sest on vaieldamatult riigi parim detektiiv. Hertsog on aga sündinud kurikaelade kinninabijaks ning tema saatus näeb talle ette kõrget ametit Scotland Yardis. Lisaks Hertsogi abile (või takistustööle) aitavad Elizat allilma juhutöömees Moses (Ansu Kabia, „World on Fire“), elutark majahoidja Ivy (Cathy Belton, „Hidden Assets“) ning noor sõber ja õpilane Hattie (Jessie Cave, „Harry Potter“). 

Uues hooajas näidatakse tervet jada uurimisi; nende seas Charles Darwini kadunud joonistuse otsimine; mõrv, milles Eliza tunneb ära detektiiviromaani sisu matkimise; toodete mürgitamise plaan ning hauaröövivandenõu. Samuti aitab Eliza Hattiet, uurides naise sotsiaalselt ambitsioonika tädi (Helen Norton, „Cracks“) väljapakutud abielupartnerite tausta ja leides mugavalt nende kõigiga seotud skandaale. Eliza on oma töös niivõrd hea, et lausa konkureeriva detektiiviagentuuri juht Patrick Nash (Felix Scott, „Grantchester“) üritab sundida teda oma firmaga liituma. Kui ainult Hertsog naist tõsisemalt võtaks!

„Preili Scarlet ja Hertsog“ naaseb rohkem vaimukust, romantikat ja salapära täis teise hooajaga teisipäeviti kell 22.00, ainult Epic Drama kanalil. 

Epic Drama sisu on saadaval parimate teleoperaatorite pakettides. Täpsema informatsiooni saamiseks kontakteeru otse oma teenusepakkujaga.