Jevgeni Prigožin on „isaks“ nii Wagneri grupile kui ka Venemaa trollivabrikule. 1990ndate alguses Peterburi tänavatel hot dog'e müünud mehest on saanud Venemaa üks tähtsam oligarh.

Foto: Kollaaž (Vida Press, Reuters/AP/Scanpix)
Aare Kartau 13. november 2022 12:32

Putini kokk ehk Jevgeni Prigožin on hakanud viimastel kuudel üha julgemalt sõna võtma. Varem Vladimir Putini varju hoidunud mees kuulutas septembri lõpus, et „kuulujutud“ vastavad tõele – just tema on see mees, kelle käe all nägi ilmavalgust kurikuulus sõjaline eraettevõte Wagneri grupp. Lisaks tunnistas ta hiljem ka sahkerdamist USA valimistes. Ent kuidas sai probleemse noorusega Prigožinist Venemaa presidendi usaldusalune ja riigi üks rikkamaid mehi?

Jevgeni Prigožini lapsepõlvest on teada üsna vähe. Juudi juurtega Jevgeni (keda kutsuti ka Ženjaks) sündis 1961. aastal Leningradis. Teda kasvatas haiglas töötanud üksikema ning hiljem ka kasuisa. Viimase toel hakkas noormees tegelema murdmaasuusatamisega. Jevgeni oli spordis edukas, ent see teda pahandustest ei hoidnud – suure osa 20. eluaastatest veetis Prigožin trellide taga. Hilisemale Putini kokale tõi toona pika karistuse julm kuritegu öisel Leningradi tänaval.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99