Eesti uudised

TUUMAENERGIA VÕI PÕLEVKIVI? Erakonnad veel seisukohta välja öelda ei julge, oodatakse uut aastat (14)

LISA KOMMENTAAR

Vaatleja 8. november 2022 05:05
Lugupeetud moderaator, kas see oli ``konnasilm`` või tuli käsk kõrgemalt, et minu kommentaar kustutati? Proovin uuesti: Mõtlesime; Arutasime; Uurisime; J.N.E. ning kui taristu valmis sai, oli tuumajaam Soomes.
Vot need 7. november 2022 11:31
neli meest pildil on ainult poliitikud ja esindavad tyhja tuule tallamist, aga mitte teadusele põhinevat energikasutust Eestimaal ehk siis soolapuhujad.
Nja 7. november 2022 06:55
Rahva kukil elavad mõttetud riigikogujad peaks kiiremas korras välja vahetama.Kui Eesti Energial ja MKM-l oli 10 aastat aega tuulikute püstitamisega venitada, siis täna karjub energiakriis juba iga kodu uksest ja aknast sisse.
Kafka 7. november 2022 06:27
Kõik rabelevad, et elektri kallinemises ots-otsaga ellu jaääda aga kusagil varastavad vahendajad üüratuid kasumeid! Miks nendega ei tegelda?
Energeetika peab olema riigi kontrolli all 6. november 2022 23:40
Iseseisev riiklik energia tootmine on vajalik energeetiliseks julgeolekuks, ja riikluse säilimiseks. See on vajalik riigi konkurentsivõime hoidmiseks. Reformierakonna juhtimisel on tehnikaülikoolist tuumateadlasete koolitamine lõpetatud ja nüüd, ennäe, endine Eesti Energia nõukogu juht Liive oma kambaga tahab hakata tegema tuumajaama planeeringut. Kui me peame ostma energiat taani tuulikutest või gaasi Alexelalt, kütet Austraalia investeerimisfirmalt ja tuumaenergiat Liive käest või mingi saksa firma käest, siis see ole iseseisev energia tootmine. Riigil pole raha aga Liivel on?
Maga välja 7. november 2022 07:02
Ammu enam ei ole.Ja tulevikus läheb energiatootmine üha rohkem riigi monopoolsest haardest välja. Täna toimub murrang uute salvestus ja tootmisviiside suunal. Need muutused saavad olema kiiremad kui riigi paindumatu energiapoliitika. Erasektori võimalused hankida uut tehnoloogiat kasvavad.
Arno 6. november 2022 23:26
Hooratta tsentrist suunates impulsse hooratta äärealadele saab energiat toota ilma lisakütuseid omamata.
igavene masin 7. november 2022 12:00
saabki valmis poliitikute abiga

Demokraat 6. november 2022 21:43
Eestis on enegiast palju arvamusi nagu mitme värvilisel lipul värve.
Vaatleja 6. november 2022 21:18
Mõtleme, arutame, uurime, selgitame, kooskõlastame,......j.n.e, ja kui lõpuks taristu valmis saame, tuleb välja, et tuumajaam on Soomes.
Juhanes 6. november 2022 20:55
Muidugi põlevkivi. Tuumajaama võivad endale lubada pindalalt suured riigid, kui pauk käib, siis on kuhu minna. Eestil on oma põlevkivi olemas ja ta ei ole sugugi räpasem energiatootmisviis. Lihtsalt hetkel valetatakse aatomienergia puhtaks, aga see hetk läheb mööda.
kui pauk käib? 6. november 2022 23:51
Praegu ju hakkab Liive tuumajaama planeeringut juba tegema. Kui eraomaniku jaamas pauk käib, siis laiutab riik käsi, et nemad ei saa sekkuda. Parem ikka tehku riik need uuringud ja planeeringud, siis on vähemalt teoreetilinegi võimalus, et kui asi ei klapi, siis maksumaksja raha kirjutatakse lihtsalt korstnasse ja jäetakse pooleli aga kui eraomanik hakkab tegema, siis me ju kõik nägime, mis sellest välja tuleb ja millise väljapressimisega gaasiterminali ehitus lõppes ja keskkonna reostusega.
Minu soov 6. november 2022 20:45
Riik võiks jämeda otsa enda kätte võtta ja ise olla aktiivne, koolitada spetsialistid, osta sisse kompetents oma kohalike koolitamiseks, saatma meie oma ehitajaid kohe järgmisest aastast alates tuumajaamde ehitusele praktikate ja kogemusi koguma, et kui meil siin ehituseks läheb, siis ainult eriti spetsiifilised oskused ostame sisse. Kui riik hakkab molutama, siis tulevikus oleme jälle lõhkise küna ees nii nagu praegu oleme oma gaasiterminali segadusega. Strateegilised asjad ei saa minna mööda isevooluteed mingi ühe ettevõtja suva järgi.
Kle 7. november 2022 07:16
Mine ehita kommunismi teosel pool Peipsit. Fermi energia kavatseb tuua sisse tehnoloogiat, mida on maailmas ainult ühes katsejaamas Canadas. Mitte kusagil seda ei õpetata.