ELU ÜHES KOHVRIS: Hispaania geipaar Miguel ja Ignacio on sidunud oma elu Eestiga, sest just Eesti e-residentsus võimaldab neil moodsate diginomaadidena maailmas ringi rännata. Kogu maine vara mahub meestel ühte kohvrisse.

Foto: Tiina Kõrtsini
Anna-Maria Veidemann-Makko 3. november 2022 10:26

Eesti on esimene riik maailmas, mis pakub välismaalastele võimalust e-residendina osa saada digiriigi teenustest ning asutada Euroopa Liidu ettevõte sada protsenti kaugteel ja asukohast sõltumata. Just seepärast peab Hispaaniast pärit geipaar Ignacio Nieto Carvajal ja Miguel Pinas Eestit diginomaadide paradiisiks. Kuid kas uus „elu ühes kohvris“ trend sobib kõigile julgetele?

Ignacio (42) ja Miguel (50) on harrastanud diginomaadi elustiili juba seitse aastat, elades pea kümnes erinevas riigis Lätist Balini. Ometi peavad nad just Eestit enda jaoks kõige armsamaks ja turvalisemaks paigaks. „Ükskõik, kuhu me järgmisena reisime, tuleme mõne kuu või poole aasta pärast ikka Eestisse tagasi, siin asub justkui meie peakorter,“ ütlevad mehed.

Kui nad 2017. aastal juba pikemaks Eestisse kolisid, kostitas ilmataat neid eriti pika ja kauni suvega. Selleks ajaks oli paar elanud diginomaadi elu juba paar aastat ja kogu nende varandus oli kas arvutis või ühes kohvris. „See eeldab vägagi oma mõttemaailma muutmist ja n-ö mugavustsoonist välja tulemist. Ka meil oli kord väga palju asju, aga me tegime spetsiaalse veebipõhise kirbuturu, kus müüsime kogu oma mööbli ja suuremad asjad imeodavalt maha. Ka auto ja korteri. Lõpuks mahtus meie varanatuke paari suurde kohrvisse,“ jutustab Miguel.

Mehed seisid lennujaamas ja mõtlesid, et mis nüüd edasi.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99