Foto: Andres Putting / Delfi Meedia
Toimetas Elis Kusma 2. november 2022 15:24

Möödunud nädalal avalikkuse ette jõudnud pildiskandaali peategelane, riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kinnitas intervjuus ETV saatele „Pealtnägija“, et kavatseb praegu poliitikas jätkata, ent pikemas perspektiivis lõplikku otsust pole veel teinud.

„Ma ei tahaks, et sellest loost tekiks pretsedent, et inimesi ongi lihtne tühistada, et ongi lihtsalt võimalik selliste rünnakutega neid eemaldada avalikust elust,“ põhjendas Mihkelson, lisades, et on viimaste päevade jooksul saanud väga palju toetusavaldusi.

„Ma ei ole lõplikku otsust teinud, aga ma tean, et väga paljud minu valijad tahavad näha, et ma jätkaksin Eesti välis- ja julgeolekupoliitikas Eesti huvide eest seismist,“ lisas reformierakondlasest poliitik. Ajakirjaniku täpsustusele, kas ta pole veel otsust teinud ja praegu jätkab poliitikas, vastas Mihkelson: „Jah“.

„Kõik need, kes pidid teadma sellest loost, eriti, kes puutuvad kokku Eesti julgeoleku tagamisega, julgeoleku riskide analüüsimisega, ka nende puhul, kes tegutsevad Eesti julgeolekupoliitikas, olid sellest teadlikud ja tegid vastavalt omad otsused,“ selgitas ta.