Marko Mihkelson

Foto: Robin Roots
Laur Uudam, toimetaja 1. november 2022 20:44

Kui puhkes keskerakondlik idaraha skandaal Moskvast raha lunimisel, siis oli Keskerakonna mantra, et tegu on kirikurahaga, mitte mingisuguse idarahaga. Kirik on püha ja puutumatu erinevalt erakondlikust rahavoost. Too kirikurahalugu tuli meelde kohe, kui puhkes Marko Mihkelsoni alastipiltide skandaal. Uudised rääkisid, kuidas riigikogu väliskomisjoni esimees tegi ja hoiustas pilte oma praeguse abikaasa ja tolle eksmehe lastest.

Mihkelson ise kirjutas aga, et „meediale on lekitatud ema isiklikust mobiiltelefonist materjale, kust on otsitud mitme aasta jooksul tehtud fotosid ema ja lapse isiklikust elust. Antud fotodele on laste isa saanud ligi läbi pettuse ja usalduse kuritarvitamise ning asunud neid laialt levitama. Tõenäoliselt on selline võõrastes fotodes ja kirjades tuhnimine ka kuritegu.“

Seega laste ema telefonist on lekitatud isikliku elu pilte ning see tegevus olla ilmselt kuritegu. Juttu pole aga sellest, milline on Mihkelsoni enda seos nende piltidega. Küll aga on Mihkelson nende pärast pidanud elama terrori all.

Kaja Kallaski räägib skandaalile reageerides kirikuraha vaimus aga mitte alastifotodest, vaid ebamääraselt „juhtunust“ ja „juhtumist“, umbes nagu vanarahvas ei võtnud suhu hundi nime, vaid kasutas ümbernurgaütlemisi.

Julgeolekuohtu küll polevat, aga siiski on huvitav kujutada Mihkelsoni kohtumas välismaiste prominentsete poliitikutega, kelle jaoks enne visiidile sõitmist pannakse kokku kaust Mihkelsoni värske taustainfoga. Kas kõik ikka tahavad kätelda Eesti poliitikuga, kellega kohtumise kohta võidakse hiljem hakata esitama ebameeldivaid küsimusi? Kas kõik seni kokkulepitud kohtumised on ikka jõus ja leiavad aset? Väliskomisjoni kodulehel on sündmuste kajastamisel igatahes tekkinud huvitav paarinädalane paus.