Coop | Video: Tatjana Iljina 18. oktoober 2022 14:58

„Mõtlesin, et mis see loosimine ikka on, ma nagunii ei võida mitte kunagi. Võtame ikka boonuspunktid tagasi… aga siis ma võitsin auto!“ räägib Coop Loto autovõitja Tatjana Pimenova (44).

Tatjana otsustas loobuda Coop Lotos osalemisest 1. oktoobril. Kui ta oleks teinud seda päev varem ehk septembri viimasel päeval, oleks tema kogutud loosipiletid raisku läinud ja autovõit libisenud käest… „Nüüd ma usun küll, et selliseid uskumatuid asju juhtub elus. See on ebareaalne!“ õhkab ta.

Nädalake hiljem helistati talle Coopist. „Mul ei olnud isegi mõtet, et oleksin mingi auhinna saanud... Kui öeldi, et võitsin auto, siis peale seda ei mäleta ma midagi. Kõik läks kuidagi uduseks – et mis mõttes?! Ma kordasin aina, et see ei saa olla tõsi, see on mingi nali,“ meenutab Tatjana.

Esimesena andis Tatjana võidust teada oma emale. Elukaaslasele Markole soovis ta aga uudist teatada silmast silma ning ootas kojujõudmiseni. „See oli tüüpiline eesti mehe reaktsioon. Ta ütles: mhmh. Selline tunne, nagu oleksin ostnud poest piima. Aga pärast läksid küll silmad särama,“ itsitab Tatjana.

Meeleldi ostab Coopi Ehituskeskusest ehituskaupu

Fortuuna soosis Tatjanat aga niivõrd, et ta sai uue Toyota praktiliselt sünnipäevakingiks – nimelt oli tal päev enne üleandmist sünnipäev. „Kuidas küll sattus kokku niimoodi?! Aga nii see juhtus… muidugi on see elu parim sünnipäevakink, otseloomulikult,“ rõõmustab ta. Veelgi enam, varasemalt pole Tatjanal mingit lotoõnne olnud. „Põhimõtteliselt null võitu. Ma ei tea, kas mind ootas natukese suurem kingitus? Inimesed ümberringi võidavad, aga mina… mitte kunagi.“

Et Tatjana on olnud pikalt Coopi truu klient, siis on ta kindlasti seda võitu väärt. Näiteks septembrikuu jooksul käis tema neljaliikmeline pere (Tatjana nimel on üks põhikliendikaart ja ülejäänud on lisakaardid) üle 90 korra Coopis! „Nädalavahetustel käime mehega koos poes, aga igapäevaselt pigem eraldi. Mina lõpetan töö natuke hiljem ja tema varem. Mehel on omad asjad, mis ta ostab, minul enda omad. Vahepeal on muidugi küll, et haarame samu asju – siis on kodus naljakas, et nii juhtus,“ muigab Tatjana.

Kadrina Konsum/Ehituskeskust hindab Tatjana aga väga ning naljalt mujale poodidesse ei kipugi. Vaatamata sellele, et naine peab ka Rakvere kandis tihti käima, eelistab ta Kadrina Konsumit sealsele suurele Maksimarketile. „Kadrina pood on lihtsalt nii mugav ja hubane! Tean täpselt, mis kus asub,“ sõnab ta.

Väga oluline on Tatjana pere jaoks ka see, et Kadrina Coopis asub Ehituskeskus. „Kuna meil on maja teise korruse remont pooleli, siis ikka käime korra nädalas ehituskaupu ostmas. Ja üks asi veel: siinses Ehituskeskuses on hinnad soodsamad kui Rakvere ehituspoodides!“

Oma pisikese auto müüb maha

Tatjana sõnul pole auto olemasolu Kadrina elanikele luksus, pigem vajadus. Näiteks tema ise käib igapäevaselt ligi 40 kilomeetri kaugusel Kundas tööl, kus on ametis tootmise planeerijana. Bussiga sinna naljalt ei pääse ja kui saabki, siis läheb liialt kaua aega.

Ka juhul, kui töötada Kadrinas, võiks ju vahepeal alevikust välja saada. „Aga kui ma tahan õhtul kinno minna? Siis pean ju autoga minema. Meie käime enam-vähem igal nädalal kinos,“ teatab Tatjana. Üldse armastavad Tatjana ja Marko – kes on olnud koos kümme aastat – autoga ringi sõita. „Sel suvel käisime Poolas. Oli tore reis, kuid sõit oli ikka päris väsitav. Nädalavahetustel sõidame aga näiteks Tallinna, Tartusse või Pärnusse. Me ei otsusta pikalt ette – pigem ärkame hommikul üles ja mõtleme, et käiks kusagil,“ selgitab naine.

Pärast Toyota lisandumist perre on Tatjanal ja Markol neli autot (üks neist on mehe tööauto) ning seega tuleb lähiajal üks müüki panna. „Arvatavasti loobume minu autost ja hakkan tööl käima Toyotaga. Minu Kia on väike ja mõned naeravad, et sõidan nagu seljakotiga, selline naistekas. Olen mõelnud, et polnud vist parim valik seda osta… Valisin selle just säästlikkuse pärast. Samas, talvel oli mul paar korda probleem, et ei saanud väravast välja, sest auto oli nii väike… Uue Toyotaga seda vähemalt ei juhtu, pealegi võtab ta kütet umbes sama palju kui Kia,“ seletab Tatjana.

Rääkides võiduautost, siis on Tatjana kõige õnnelikum, et see on automaatkäigukastiga. „Manuaaliga ma ei sõida ning eriti ei oskagi sõita. Kui istusin täna võidetud autosse ja nägin, et see on automaat, siis oli kõik hästi, nüüd rohkem ei huvitagi. Kõik sobib, kõik on super,“ naerab ta.

Vaatamata sellele veereb Kadrina Konsumi/Ehituskeskuse eest sellega siiski ära Marko. „Minul käed värisevad ega julge kohe rooli minna. Mees on kindlasti praegu kindlama käega,“ tõdeb Tatjana.

Kõikide teiste auhindade ja ka varasemate autovõitjate nimesid näed SIIN.

Kuidas Coop Lotos osaleda?

Coopi kliendikaardi omanikuna saad nüüd valida, kas koguda oma ostudelt lotopileteid või boonusraha. Vastava valiku saad mugavalt teha kliendiportaalis või Coopi kaupluse kassas. Oma valikut ei pea igakuiselt uuendama, kuid soovi korral saad seda igal ajal muuta.

Coop Loto loosimistes osalemiseks registreeri Coopi kauplustes Coopi kliendikaart, milleks on Säästukaart, Säästukaart Pluss või Coop Panga maksekaart. Iga 10 euro suurune ost = vähemalt 1 lotopilet (sõltuvalt boonustasemest).

Coop Loto auhinnad loositakse välja eelmisel kuul kogunenud lotopiletite vahel hiljemalt järgmise kuu 10. kuupäevaks. Loosimise tulemused avaldatakse Coopi kodulehel ja Coop Eesti Facebooki lehel. Iga kuu loositakse välja elektriratas Amplerilt, teler Samsung 55" QLED, robottolmuimeja Electrolux, espressomasin Saeco GranAroma, kuumaõhufritüür Tefal, reisivautšer Reisieksperdilt puhkuseks Eestis (väärtusega 1500 eurot), Coopi kinkekaardid ning loomulikult peaauhind TOYOTA RAV4 Hybrid – jah, iga kuu ja päriseks!