KINNI JA NII ONGI: Sügisel sulges uksed Haapsalu kohvik Gallia Kukk, mida juhib prantslane Stéphane Clavel. Ta räägib, et tooraine hind on väiketegija jaoks üle pea kasvanud.Foto: Malle-Liisa Raigla
Kristjan Väli 6. oktoober 2022 19:45

„Koroona-aastad elasime üle ja vahepeal tundus, et olukord hakkab paremaks minema. Aga siis tuli uus probleem – kallis elekter. Mitut aastat retsimist me vastu ei pea. Väiksel tegijal on puhver või rasvakiht väiksem ja lõpuks tuleb säärane otsus vastu võtta,“ räägib väikeettevõtja Reljo Laur, mispärast ta otsustas sulgeda Ahja aleviku ainsa söögikoha.

Tartu-Räpina-Värska maantee äärses Ahja alevikus asuv Ahja pubi on kostitanud kohalikke ja läbisõitjaid tervelt üksteist aastat. Selle omanik Reljo Laur otsustas septembri alguses, et kuna sügis ja talv tuleksid niivõrd suure miinusega, siis puhtalt majanduslikel kaalutlustel oleks mõistlikum pubi uksed sulgeda. Laur pole sugugi ainus ettevõtja, kes on koroonakriisi ja muude jamade kiuste viimastel aastatel vastu pidanud, kuid nüüd – 2022. aasta sügisel – on piir ette tulnud. Põhjuseid äri sulgemiseks on mitu.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99