Foto: Lõuna prefektuur
Toimetas Elis Kusma 29. september 2022 07:25

Teisipäeva ennelõunal toimus Võrumaal Setomaa vallas raske liiklusõnnetus, kui raudteeülesõidul põrkasid kokku reisirong ja piirivalve kiirreageerijate buss. Meedikute pingutustest hoolimata suri kolmapäeva õhtul piirivalve kiirreageerija, 39aastane mees.

Lõuna prefekt Vallo Koppel sõnab, et kolleegi kaotus on ääretult kurb ja valus. „See on korvamatu löök lähedastele ja kogu politseiperele. Minu südamlik kaastunne kõikidele Alari lähedastele, sõpradele ja kolleegidele, kes temaga koos aastate jooksul Eestit teeninud on.“

„Eilne õhtu tõi ääretult kurva uudise, sest kaotasime raske õnnetuse järel kalli poja, isa, armastatud elukaaslase, hea kolleegi ja sõbra,“ seisab Lõuna prefektuuri sotsiaalmeediapostituses.

“Tänast hommikut alustasime leinaseisakuga, sõlmisime üle Eesti politseisõidukitele leinalindid, langetasime politseimajade ja kordonite lipud poolde masti ning süütasime küünlad kalli kolleegi Alari mälestuseks.“

Alar Ilumetsa lähedastele avaldab kaastunnet ka president Alar Karis. „On väga traagiline, et Eesti kaotas tubli piirivalve kiirreageerija ja mis veelgi valusam, et pere juurest lahkus isa, elukaaslane, vend ja poeg. Minu kaastunne Alar Ilumetsa perele, samuti tema kolleegidele ning sõpradele. Puhka rahus. Soovin vastupidavust ka Alari kamraadidele, kes samas traagilises õnnetuses viga said,“ kirjutas riigipea.