Eesti uudised

MIS ON KODU, KUS ON KODU? Sõjapõgenik Irina on kogenud üüriturul tõrjumist: „Ukrainlane ja lapsega – ei, meie ei võta!“ (7)

LISA KOMMENTAAR

Misu 29. september 2022 14:00
Mina olen eestlasena samuti kogenud üüriturul tõrjumist. A ka teie vanused seavad ennast liiga pikalt sisse. Nojah, iga uus üüriline toob maaklerile raha sisse ning omanikul väga häda - tema ju seda ei maksa.
Nojah 29. september 2022 13:53
Olgem ausad, meil on palju juhtumeid, kus põgenikud on korteri lagastanud, jätnud kommunaalid maksmata, ei koli lepingu lõppedes välja jne. Pole mõtet pead liiva alla peita, kuna neid juhtumeid lausa kuhjub, paljud jagavad oma muret sotsiaalmeediaski. Mina realistina isegi ei mõelnud oma tühjaltseisvaid kortereid pakkuda, kuna nägin neid probleeme ette. Ma pole nii rikas, et tasuda võõra kommunaale ja teha peale tema jalgalaskmist remonti.
Enn 29. september 2022 13:28
Asi ei ole rahvuses, eranditega muidugi. Üksikemadega lihtsalt on raskem, mõned veel väga pretensioonikad ka. Enam ei üüri lihtsalt neile. Endal lihtsam.
Mati 29. september 2022 12:44
Arvan, et iga korteriomanik otsustab ikka ise kellele ta oma pinna välja üürib. Selline tunne, et korteriomanik kes tahab omada kindlustunnet oma korteri üürimisel on justkui mingi paaria kes tallab kellegi inimõigustel. Üürilisele kehtivad inimõigused, aga korteriomanikule mitte. Absurd täielik.
Jah 29. september 2022 09:55
Miks peaks üldse keegi üürima oma pinda välja ? Noo Miks ? Kui on kasvõi veidi kahtlus, et üürnik jääb võlgu, sest keegi ei tea ju, mis siin saama hakkab, omanik ei üüri korterit. Olgu eestlane või kes iganes. Asi on rahas, mitte rahvuses. Oletame, et tekib valik, kas söök või üür. Loomulikult valib inimene söögi. Korteri kulud aga jäävad ju omaniku kanda. Elekter, vesi ja soojus on ju kulutatud. Nii või korteri lausa kaotada üürivõlgnike pärast. Ajutiselt riigis olev inimene võib esimesel võimalusel lahkuda ja jätta võlad tasumata.
Misu to Jah! 29. september 2022 14:03
Aga kui üürniku senine käitumine on 100% laitmatu, on soovitajaid ...aga probleemiks on vanus, mis siis? Meil on väga kummaline ühiskond. Ei, raha ei loe, raha saab alati punkt õigel ajal kätte
Omaniku riskid 29. september 2022 09:44
Tean, et paljud loobuvad välja üürimast, kuna majanduslik olukord on pinev. Ukrainlasi isegi õpetatakse, kuidas korterisse jääda ka siis kui üüriraha ei ole. Ei ole lihtne inimest korterist välja tõsta kui tal raha ei ole. Selleks tuleb pöörduda kohtusse. Ja kohtuveskid jahvatavad aeglaselt, aga kulud on omaniku kanda.