Moskvas asuv seinamaaling kujutab Ukrainas toimuvat sõda ilusates värvides, ent suurem osa mobilisatsiooniohus venelasi üritab siiski rindele saatmist vältida. Selleks ollakse valmis kasvõi oma luid murdma.

Foto: EPA/Scanpix
Aare Kartau 22. september 2022 15:02

„Hull vanamees paneb kõik mängu, tema panuseks on meie elud.“ Nii kirjeldasid Vene häkkerid Peterburi lennujaama kodulehel Vladimir Putinit ja tema kolmapäevast teadaannet osalisest mobilisatsioonist. Paljud venelased otsustasidki rindele saatmise ohu vältimiseks esimesel võimalusel kodumaalt pageda. Kremli tekitatud paanika ja segaste sõnumite tõttu on riigist lahkunud erinevaid inimesi – teismelise poja tulevikule mõtlevast isast keskealiste IT-spetsialistideni.

Venelaste seas on puhkenud paanika. Kohalikud suhtlusvõrgustikud on tulvil nõuannetest, kuidas mobilisatsiooni vältida või riigist lahkuda. Peamisteks sihtkohtadeks on viisavabad Armeenia, Türgi, Serbia ja Aserbaidžaan. Lennupiletite hinnad on suure nõudluse tõttu kordades kerkinud ning ka kallimadki neist on välja müüdud. Lisaks jooksis Venemaa riikliku raudtee-ettevõtte veebileht kokku, kuna liiga palju inimesi otsis pärast Putini kõnet variante riigist lahkumiseks.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon