Foto: Kapo
Toimetas Keit Paju 21. september 2022 18:27

Kaitsepolitseiamet teatab, et koostöös politseiga saadeti Eestist välja taas üks Kremli provokaatoritest.

„Iga Eestis viibiv välisriigi kodanik on kohustatud järgima meie põhiseaduslikku korda. Koos politseiga saatsime välja Kremli provokaatori – Andrei Suštšovi. Olles ohustanud avalikku korda ja riigi julgeolekut, määrati talle ka viieaastane Schengeni alale sisenemise keeld,“ säutsutakse kapo Twitteri kontolt.

Juunis saadeti riigist välja Kremli provokaatori Ramil Usmanovi, kes ohustas Eesti julgeolekut.

Mai alguses saatsid kapo ja politsei koostöös riigist välja kolmandagi tuntud vene propagandisti Alexey Esakov. „Esakov on aastaid avalikult õhutanud rahvuslikku viha, levitanud Kremli propagandat, teinud koostööd Kremli propagandakanalitega, oli üks surematu polgu eestvedajaid, õigustanud Vene agressiooni Ukrainas, osalenud salakaubaveos Ida-Ukrainas,“ teatas Kapo.

Esakov oli seotud MTÜga Vene Kool ja ta oli selle üks aktiivsemaid aktiviste. Propastop kirjutab, et MTÜ Vene Kool aktiveerub meeleavaldusteks ja aktsioonideks siis, kui võimalik Eestis levitada sõnumit, nagu kiusataks siin venekeelseid inimesi taga või rikutaks inimõiguseid. Mitmed liikmed astuvad regulaarselt üles Venemaa propagandameedias, samuti osaletakse protestiaktsioonidel.