AHVATLUS JA TEGELIKKUS: Eesti Arengu hoiu-laenuühistu peibutas ahvatlevate reklaamidega, mis lubasid suurt tulu. Paraku nihkus raha mitte hoiustajate, vaid hoopis ühistu juhi taskusse.

Foto: Kollaaž (kuvatõmmised ühistu reklaamidest, PantherMedia/Scanpix)
Priit Pärnapuu 22. september 2022 10:15

19. septembril kuulutas Harju maakohus välja Eesti Arengu hoiu-laenuühistu pankroti. Pankrotihaldur Martin Krupp peab nüüd suutma umbes 900 hoiustajale tagasi võita 17 miljoni euro jagu hoiuseid koos intressidega, mille ühistu asutaja ja juht Maksim Sorokin kahtlasi võtteid kasutades skeemitas esmalt endaga seotud firmadesse ja sealt edasi teadmata suunas. Kas haihtunud miljonid jõuavad hoiustajate kätte tagasi, sõltub eelkõige Sorokinist. Mida peavad aga hoiustajad ise tegema, et mitte suud rahast puhtaks pühkida?

Eriali hoiu-laenuühistu kukkumist finantstaevast põrgusse on meedias laialdaselt kajastatud. Täpselt samad probleemid, hoiustajatelt kaasarääkimise õiguse ja kontrolli ära võtmine ning rahade kantimised asutajate ja juhtide taskutesse, olid aga ka Eesti Arengu hoiu-laenuühistul. Kui Erialis tuli kiire lõppmäng novembris 2020, siis Eesti Areng pidas vastu selle aasta maini. Keskkriminaalpolitsei kahtlustuse kohaselt esitas 39aastane Maksim Sorokin investeeringute saamiseks valeandmeid.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon