Foto: Stanislav Moškov
Eesti Ekspress 21. september 2022 08:41

Aasta eest kirjutas ajakirjandus korduvalt kahe väikelapse isast Kermo Männist, keda süüdistati neljakuise poja eluohtlikusse seisundisse viimises ja jäädavalt pimedaks tegemises.

7. septembril otsustas riigikohus tühistada Tallinna ringkonnakohtu ja Harju maakohtu otsuse summade kohta, mis tuleb Männil tasuda menetluskulude katteks ning halvatud poja seaduslikule esindajale Anija vallale.

Muus jäi kehtima ringkonnakohtu otsus, millega Mänd mõisteti süüdi imikust pojale eluohtlike vigastuste ja tervisekahjustuse tekitamises, millega on tekitatud elundi kaotus või selle tegevuse lakkamine. Samuti jäi ta süüdi paragrahvide alusel, mis käsitlevad lähi- või sõltuvussuhtes oleva isiku (Männi neljakuise poja) korduvat kehalist väärkohtlemist.

Liitkaristusena tuleb Männil trellide taga veeta üheksa aastat.

Loe refereeritud artikli täisteksti Eesti Ekspressist.

Traagilised sündmused leidsid aset 2020. aasta septembris. Eesti Ekspress kirjutas, et vastavalt kohtuarsti ekspertiisiaktile esines neljakuusel Oliveril tervisekahjustusena värske vasakpoolne kõrvakelme alune verevalum, koos vähese ämblikvõrkkelme aluse verevalumiga mõlemal pool otsmikul – kiiru ja oimu piirkonnas – ning suuraju mõlema poolkera tursega verevalumid mõlema silma võrkkestas ja võrkkesta ees. Samuti naha marrastus ja nahaalused verevalumid kukla piirkonnas. Lisaks kujunes beebil välja talle enne hospitaliseerimist põhjustatud raskete tervisekahjustuste tulemusena – vastavalt Tallinna Lastehaigla väljavõtetele – nägemisnärvi atroofiast tingitud nägemisfunktsiooni kaotus.