PISARAD JA ANDESTUS: krii hõimu pressikonverentsil sõnas ühe ohvri lähedane, et kahtlusaluse abikaasa ei pea süüd enda õlgadel kandma.Foto: AFP/Scanpix
Greete Kõrvits 20. september 2022 19:30

4. septembril tuli uudis, et kaks venda pussitasid Kanada põlisrahva reservaadis ja selle lähistel surnuks kümme inimest ja vigastasid veel mitut. Kogu piirkond elas päevade kaupa ärevuses, sest kuigi üks vend leiti peagi surnult, jäi teine kadunuks. Küsimusi on kogu juhtumis endiselt rohkem kui vastuseid.

Veretööd sai varastel hommikutundidel alguse James Smithi nimelises krii hõimu reservaadis ja mehed pussitasid inimesi kokku tervelt 13 kuriteopaigas. 31aastane Damien Sanderson ja tema 32aastane vend Myles Sanderson arvati olevat seotud narkoäriga. Ent tegemist võis olla ka kättemaksuga. Myles oli tagaotsitav juba alates selle aasta maist, pea eluaeg suuremaid ja väiksemaid kuritegusid toime pannud mees ei ilmunud enam kriminaalhooldaja juurde. Alates täisealiseks saamisest on tema hingel 59 kriminaalsüüdistust. Politsei leidis päev pärast noarünnakuid krii hõimu aladelt kõrge rohu seest Damieni vägivallamärkidega surnukeha ja kinnitas, et oma käe läbi mees ei surnud.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon