Tallinna Hoiu-laenuühistu 16. september 2022 16:33

Tallinna Hoiu-laenuühistu kutsus 18. augustil Tallinna lauluväljakule kokku oma liikmed, et pidada traditsiooniliselt maha uhke suvelõpupidu ja ühtlasi viia läbi ka ühistu  suvelõpupidu.

Juba 12 aastat tegutsenud Tallinna Hoiu-laenuühistul on traditsioon kutsuda augustis kokku ühistu liikmed. Tallinna Hoiu-laenuühistu juhatuse liikme Annely Ojametsa sõnul on iga-aastane pidupäev ühistu liikmete seas kauaoodatud sündmus ning kui möödunud aastal jäi koroona tõttu pidu vahele, olid paljud liikmed siiralt kurvad.

Seda oodatum oli tänavune pidupäev. Palava ilma kiuste kogunesid sajad ja sajad inimesed Tallinna lauluväljakule, kus tuju tõstsid Gerli Padar ja Jakko Maltis ning kus osalejate vahel loositi välja põnevaid üllatusi. Meeleolukal peol räägiti loomulikult ka ühistu tegemistest ning ühistu liikmed said näost näkku kohtuda ühistu juhtidega.

Annely Ojametsa sõnul on Tallinna Hoiu-laenuühistu midagi enamat kui lihtsalt ühistu, kus saavad kokku investorid ja hoiustajad. Pigem on tegemist kokkuhoidva kogukonnaga ning ühistu ainus eesmärk on hoida ja suurendada oma liikmete sääste. Kuna ühistu teeb kõik selleks, et liikmete säästud oleksid võimalikult turvaliselt investeeritud, avaldub see ka pidevalt kasvavas liikmete arvus. Kui tosin aastat tagasi oli ühistul 179 liiget, siis nüüd on nende arv kasvanud 2376-ni.

„Oleme tegutsenud juba 12 aastat ja kui selle aja jooksul on meie liikmeskond kasvanud mitmekümnekordselt, siis on see märk inimeste usaldusest meie vastu,“ lisas Ojamets.

Tallinna Hoiu-laenuühistu on ainuke ühistu Eestis, mis jagab oma liikmete vahel ka omanikutulu, sest on ju ka ühistu liikmed ühistu omanikud. Kuna eelmine aasta oli ühistu tegevusaja edukaim, maksis ühistu lisaks hoiuste intressile ka dividende liikmete osamaksudelt, kusjuures dividendimääraks kujunes intressiarvestusena üle 12%.

Miks hoiustada Tallinna Hoiu-laenuühistus?

Annely Ojamets tõi välja kolm märksõna: usaldus, kogemus ja paindlikkus. Kui ühistu alustas 2010. aastal tegevust, oli üks majanduslangus veel käimas ja praegu terendab silme ees juba järgmine. Kuid THLÜ on keerulistele aegadele vaatamata edukalt hakkama saanud ja aidanud ka oma liikmetel majanduslikult rasked ajad üle elada ning see on väljendunud ka liikmete usalduses ühistu kogemuse vastu.

Ühistu hoiused on samas väga paindlikud. Tallinna Hoiu-laenuühistu pakub oma liikmetele praegu kolme hoiustamise võimalust: Kogumishoiust, Tähtajalist hoiust ja Hoius24. Kogumishoiuse miinimumsumma on 2000 eurot ja hoiusele on võimalik teostada igal ajal vähemalt 200 euro suuruseid juurdemakseid. Lisaks juurdemaksete võimalusele eristab kogumishoiust ka igakuiste intresside maksmine. Hoiuse intress kuni 6,5% aastas.

Tähtajaline hoius võimaldab hoiustatavalt summalt teenida intresse iga kuu, kvartali või perioodi lõpus. Tähtajalise hoiuse esmane sissemakse on vähemalt 2000 eurot ja intress sõltub hoiustatavast perioodist. Hoiuse intressimäär on kuni 6,5%aastas.

Kõige põnevam toode on aga Hoius24, mis võimaldab hoiuse ennetähtaegselt igal ajal lõpetada, säilitades sealjuures teenitud intressi. Ennetähtaegse lõpetamise korral kannab ühistu hoiusumma ja kogutud intressid hoiustaja arvelduskontole 24 tunni jooksul alates lõpetamise teate esitamisest. Hoius24 intressimäär on 3,5%.

Võtke meiega ühendust:

Tallinn Narva mnt 2
Tööaeg: E-R 8:00 — 18:00
E-post: [email protected]
Telefon: 663 0118

Tartu Küüni 7
E-R 9:00 — 18:00
E-post: [email protected]
Telefon: 622 9022
www.erahoius.ee

Tegemist on finantsteenuseid osutava ettevõttega. Tutvu Tallinna Hoiu-laenuühistu tegevusega ja finantsteenuste tingimustega ning vajadusel pea nõu asjatundjaga.