MÕJUKAS MEES: 2018. aasta oktoobris sai Ants Põldsam (fotol seisab püsti) tutvustada oma firmat Bristol Trust ka toonasele kaitseministrile Jüri Luigele.

Foto: Kaitseministeerium
Eesti uudised
15. september 2022 08:30

Relvatootja Sig Sauer Eesti esindaja Ants Põldsam on mees, kellel on riigi jõustruktuurides hulgi sõpru ja tuttavaid

RELVAKAUPMEEST KAHTLUSTATAKSE HIIGELMAKSUPETTUSES! Firma raha kulus pere mõisa klanimisele, luksusautode ostmisele ja laeva putitamisele (12)

Eesti mõjukaim relvaärimees, nii kapole kui kaitseväele relvi müünud Ants Põldsam sai kolmapäeval prokuratuurilt kahtlustuse ulatuslikus maksupettuses. Õhtulehele teadaolevalt kulutas Põldsam firma raha oma eramõisale, luksussõidukitele, mootorratastele, autosuvilale, ATV-le, jetile ja laevale. Maksud riigile jäid aga tasumata. Veelgi enam – käibemaksu küsis Põldsami ettevõte riigilt mehe erakulutuste eest tagasi.

Ants Põldsami nime pole kaitsevaldkonnas võimalik üle tähtsustada. Mida iganes on vaja läinud alates relvadest ja lõpetades muu varustusega, on Põldsami ettevõtte Bristol Trust olnud nende kaitseväele vahendamisel üks edukamaid. Ehk isegi kõige edukam, sest kaitsehangete kuluaarides tuntakse Põldsami relvaärimehena, kelle tutvused siseringis on aidanud tal lugematul hulgal hankeid võita.

Põldsamil sõpru nii maksu- ja tolliametis, kaitsepolitseis, politseis kui teisteski jõuasutustes. Tema firma põhikliendiks on Eesti maksumaksja ehk riik, sealt tulebki valdav osa tema sissetulekust. Bristol Trust pakub lisaks relvadele kõikvõimalikku muud kaitsevarustust ning osaleb hangetel kuni politseile koeratoidu pakkumiseni välja. Suurim klient on siiski kindlasti politsei- ja piirivalveamet ning Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus ehk sisuliselt kaitsevägi, kellele Bristol Trust on müünud erinevat kraami.

Ligi aasta tagasi sattus Õhtulehe valdusesse materjal, mis näitab edukat relvaärimeest hoopis teises valguses. Kõik hakkas hargnema sõiduautost.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99