SAATUSLIK ÕHTU: Mööduv tramm jäädvustab hetke, kui Krutõh oma ohvrit noaga lööb.Foto: Kollaaž (Jaanus Lensment / Delfi Meedia, kohtutoimik)
Kristjan Väli 13. september 2022 12:38

Tallinna Lasnamäe veerele Sikupilli asumisse kolinud nooruk Valentin Krutõh pidanuks alustama puhtalt lehelt. Ent läks vastupidi: iseseisvalt ja seaduskuulekalt elada – käia ehitusel tööl, võidelda narkosõltuvusega ja isegi neiuga kurameerida – jõudis ta napilt kolm nädalat.

Madal heledates pastelsetes toonides kortermaja Lasnamäe veerel Majaka ja Kivimurru tänava vahel. Läheduses paikneb odavpood, mille ümber võib tihtilugu näha tiirlemas kohalikke joodikuid. Sealsamas on ka õigusbüroo, loomakliinik, trammipeatus ja perearstikeskus. 2021. aasta jaanuaris kolib toona vaid 22aastane Valentin Krutõh kõnealusesse majja, millest saab enne 15 aastaks vanglasse minekut tema viimane elukoht. Tol hetkel ta seda muidugi veel ei tea.

Krutõhi plaan on lihtne: uus aasta ja uus algus. Varem korduvalt vägivallatsenud ja narkootikume kuritarvitanud noormees kolib ema juurest välja ning alustab iseseisvat elu. Esialgu lähebki kõik hästi. Krutõh käib päeval ehitusel tööl ja teenib üüriks vajalikku raha, suhtleb uue tuttava Mariaga (nimi muudetud – K. V.) ning saab oma eluga üldjoontes hakkama. Kriminaalhooldaja isegi kiidab teda. Krutõh osaleb ka anonüümsete narkomaanide grupis ning vähemalt näiliselt tegeleb oma vägivalla- ja sõltuvusprobleemidega.

Lilleline elu jõudis kesta napilt kolm nädalat.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon