Politsei tuvastab meest, keda kahtlustatakse Tartus laste vastu toime pandud seksuaalkuritegudes.

Foto: Politsei- ja piirivalveamet
Ohtuleht.ee, Delfi 15. september 2022 15:05

Politsei palus abi fotodel oleva mehe tuvastamisel, keda kahtlustatakse Tartus laste vastu toime pandud seksuaalkuritegudes. Tänu meediakajastusele laekus politseinikele mehe kohta palju abistavaid vihjeid, tänu millele õnnestus ta tuvastada.

Tartu maakohus andis loa võtta lastevastastes seksuaalkuritegudes kahtlustatav 58aastane Aare vahi alla, kirjutab Delfi.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Jane Pajuse sõnul on kahtlustuse kohaselt mees alates 2018. aasta sügisest korduvalt avalikes kohtades lähenenud temale võõrastele alla 10aastastele lastele, meelitanud neid endaga kaasa pisut varjatumasse kohta ja pannud toime seksuaalkuritegusid.

„Kuna teod on toime pandud pika aja jooksul ja juhuslikult kohatud võõraste laste suhtes, siis oli prokuratuuri hinnangul mehe vahistamine uute kuritegude ärahoidmiseks vältimatult vajalik,“ selgitas Pajus.

Kui kellelgi on kinni peetud mehe või tema tegevuse osas etteheiteid, siis võib jätkuvalt sellest politseile teada anda telefonil 53062744 või meiliaadressil louna.lkg.list@politsei.ee.