TEKITAB KÜSIMUSI: Kuidas on võimalik, et üks laps saab ühe toetussumma, aga tema klassikaaslane saab kas vähem või üldse mitte? Ranitsatoetuse saamine ja täpne summa võib sõltuda nii kuupäevast, millal keegi kuhugi ennast sisse kirjutas, kui ka sellest, kas sisse on kirjutatud üks vanem või mõlemad.

Foto: Kollaaž (Ilmar Saabas / Ekspress Meedia, PantherMedia / Scanpix)
Priit Pärnapuu 29. august 2022 13:00

Õhtuleht kandis kaardile toetused, mida kohalikud omavalitsused maksavad esimesse klassi minevatele lastele. Kaardilt saab teada nii toetuse suuruse kui ka täpsemad tingimused. Kes saab? Kas üldse saab? Millal tuleb esitada taotlus? Kui suur on summa?

Ühtset reeglistikku ranitsatoetuse maksmiseks ei ole. Iga omavalitsus kehtestab ise, kas, kellele ja kui palju maksab. Võib isegi juhtuda, et esimesse klassi mineva lapse koolitarbed tuleb lapsevanematel endil täies ulatuses kinni maksta. 

Näiteks Saku vallal puudub universaalne toetus kooliteed alustavatele lastele. Toetust saavad taotleda üksnes madala sissetulekuga pered ning kolme- ja enamalapselised pered.

Paljudes omavalitsustes on seatud tingimused elukohale või koolile.

Mõnel pool, nagu näiteks Väike-Maarja vallas ja Rakvere linnas, saavad lapsed rahalise toetuse asemel kinkekaardi, mille eest saab kindlates poodides osta koolitarbeid. Kolmandates kohtades on osa toetusest rahas, aga osa asjades. Näiteks Peipsiääre vald maksab 70 eurot toetust ning lisaks kingib koolijütsidele nimelised sussikotid.

Täpsemalt vaata oma kodu- või koolikoha reegleid järgnevalt kaardilt!

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon