Kaup24 14. august 2022 13:10

Tänapäeva kiire elutempo juures on pidevalt vaja leida uusi võimalusi, kuidas oma elu lihtsamaks muuta ja vaba aega juurde tekitada. Selle asemel, et kõike ise ja omas tempos teha, saab osad tegevused valmis hoopis kiiremini (ja olulisemalt keskkonnasäästlikumalt), kui appi võtta kodumasinad.  

Kodumasinad ja köögitehnika on viimaste aastatega nii palju uuenenud, et raske on püsida lainel kõikide uute mudelite ja funktsioonidega. Laia valiku leiab ka Kaup24 e-poest – aga kuidas leida sealt just see õige? Kes teab täpselt, millist kodutehnikat soovib, siis leiab erinevad kodumasinad siit. Kui sa aga veel ei tea, millised kodumasinad enda koju soetada, siis selle jaoks oleme pannud kokku mõned nõuanded, mida järgida.

Kuidas siis ikkagi valida?

Alati võib kodumasina valida kellegi soovitusest lähtudes või selle järgi, mis meeldib kas välimuse või mõne funktsiooni põhjal. Kuna kodumasin on investeering mitmeteks aastateks, siis tasub enne ostu tegemist uurida erinevaid mudeleid ja võimalusi. Näitaks tasub uurida, kes on selle tootja, kas tasub kaaluda integreeritud või tavalise kodumasina soetamist. Samuti tuleb arvestada ruumiga, kas kõige jaoks on piisavalt vaba kapipinda või tuleb mõelda välja nutikaid lahendusi, kuidas kõik soovitud kodumasinad ära mahutada. 

· Tootja

Ühel osal inimestest on kindlasti juba välja kujunenud brändid, mida eelistatakse ja mille töökindluses ollakse varasemalt veendunud. Kodumasinate tootjaid on palju ja ühte parimat tootjat ei ole võimalik välja tuua. Kindlasti mängib siin rolli ka hind, kuigi sageli võib ka ühe tootja toodete hinnavahemik märkimisväärselt kõikuda, mistõttu võib oma lemmikbrändilt osta kodumasina nii soodsa kui ka kallima hinnaga. Siiski tuleb sel juhul arvestada, et odavam hind ei pruugi tagada kõiki funktsioone või ei ole nii energiasäästlik nagu sa ootad.

· Integreeritavad või tavalised kodumasinad?

Maitseid on erinevaid: üks osa inimestest eelistavad integreeritud ja teised klassikalisi lahendusi. Siinkohal tuleb mõelda sellele, milline on sinu mööbli valik. Kas selle jaoks on vaja integreeritud pliiti, nõudepesumasinat või külmikut? Aina enam on läinud uuesti moodi eraldiseisvad kodumasinad, näiteks on väga trendikas soetada värviline külmik, mis sobib näiteks kokku sinu veekeetja või rösteriga. Loe veel, millele külmkapi ostmisel tähelepanu pöörata ja leia omale see õige.

· Multifunktsionaalsus

Kui ruumi on vähe, on mõistlik kaaluda mitmeotstarbeliste kodumasinate soetamist. Näiteks pesumasin koos kuivatiga hoiab oluliselt ruumi kokku võrreldes sellega, kui osta need eraldi. Kui varem oli käsitsi vispliga muna vahustamine koogel-moogeli või taigna jaoks üsna tavaline, saab nüüd vaid mõne nupuvajutusega valmistada nii maitsva smuuti kui ka taigna koogi valmistamiseks. Populaarsust on kogumas ka kuumaõhufritüürid, mis eriti juhul, kui need on koos grilliga, annavad võimaluse nii küpsetada kui ka grillida ühe kodumasinaga. Loe ka teiste soodsate, kuid sinu elu olulisel määral lihtsustavate kodumasinate kohta siit.

· Säästlikkus

Kindlasti tasub jälgida kodumasinate vee- ja energiasäästlikkust. Praeguste elektrihindade juures tasuks valida selline elektroonika ja kodumasinad, mille energiaklass on kõrgem ehk mis on energiasäästlikumad. Eriti oluline on see näiteks külmikute puhul, sest need töötavad kogu aeg. Ka nõudepesumasina ja pesumasina energiaklasse tasuks jälgida, sest nende puhul on nii vee- kui ka energiakulu märkimisväärsed. Loe ka nippe, kuidas pesumasinat on võimalik efektiivselt tööle panna.

Loodame, et leidsid rohkelt mõtteainet ja ideid, kuidas leida enda koju sobiv ja vajalik tehnika!