Kommentaar

Ene Pajula | Mis on sellel pildil valesti, küsib mammi (5)

LISA KOMMENTAAR

nemad olid ka küüditatud 29. august 2022 11:26
Mu isa tönkas kuigi palju vene keelt ja tema juures käis minu lapsepõlves üks vene naine juttu ajamas. Ta oli sõja lõpus Eestisse küüditatud ühest kaugemast vene külast. Küll ta oli kartnud ja nutnud, et viiakse kuskile võõrale ja tundmatule maale oma armsast kodukülast ja külatänavast. Siin olnud kõik nii võõras ja tundmatu, neile antud maja oli täis tundmatuid asju ja riideid, paljude asjade otstarvet ei teadnudki. Kaua aega olevat kartnud, et need viiakse kõik ära, aga kui ei viidud, siis hakanud ise neid asju ja mööblit välja vahetama harjumuspäraste vastu. Tundmatut keelt rääkivad inimes
jajah 29. august 2022 10:10
Vene ajal voolas venekeelseid siist ohjeldamatult ka läbi - ja neil läbivoolajail oli võim. Praegu on enamasti kes sees see sees - ja ka tilk vett uuristab kivi - tingimusel, et ikka tilgub ja mitte ei vaadata kivikest ega oodata uurist. Tuleb lõpetada möödavaatamine - ah venelane, no on putinist ja süvaumbkeelne, mis sa tast ikka tahad... ärge pange tähele, sa võid ju temaga vene keeles rääkida küll kui tahad et ta aru saab, eks ju, targem annab järele). Kui ta ei taha aru saada, et tema esivanemad klisid siia soojadesse kodudesse ja lükkasid selle ümber, mis ei meeldinud- see on nende tõde.
jajah 29. august 2022 10:14
Voolavat vett ei integreeri kuidagi. Kohapealsetele tuleb rääkida asjadest nii nagu nad on- nagu Ene teeb. oma kodumaal on õigus enda vaatepunktile ja see ei pea oleme - et kui Jüri lööb Jaani nina veriseks siis on ikka mõlemad pooled süüdi ja konflikt kahe vahel ja meil kõrvaltvaatajatel õilis neutraalne vaatepunkt. Ei. Eimingit kahepoolset intergeerumist oma kodumaal.
Katrin 28. august 2022 15:39
30 aastat pole suudetud venelasi Eesti ühiskonda integreerida. Sinisilmne Mammi aga usub siiralt, et nüüd, kus tank on Narvast ära viidud, saavad sealsed venelased ja ülejäänud porukas lõppude lõpuks aru ka meie traagilisest ajaloost. Tutkit, tjötja! Nii palju, kui praegu Eestisse slaavlasi tuleb (juba on ligi 80 tuhat), pole terve nõuka aja jooksul siia saabunud. Nad kõik kõnelevad vene keelt, mis ruulib nii kauplustes kui tänavatel. Mis seadustest Mammi pajatab? Kas keeleseadusest! On ikka naiivne vanainimene!
Ene 28. august 2022 20:16
Tundub, et Katrin pole loetust aru saanud, või pole üldse lugenudki.