ELAGU PROGRESS! Ringhäälingute liidu tegevjuht Hanno Kindel ütleb, et digitaalne raadio tähendab kõigile raadiojaamadele üleriigilist levi ja väiksemat elektrikulu.Foto: Martin Ahven
Nils Niitra 26. august 2022 08:00

Me kõik peame ostma uued raadioaparaadid ja siis pole enam mingit kahinat, sest heli lihtsalt kas on või ei ole, ning aparaadi kõlaritest ei kuula me üksnes juttu, vaid näeme ekraanil ka reklaami. Võrokesed võivad kuulata Saaremaa raadiot, kui huvi on. Aga kas see on põhjus vanast heast FM-raadiost loobuda? Ei. Hoopis rohepööre!

Eesti on totaalselt maha jäänud. Euroopas käib juba aastaid digitaalsele raadioformaadile üleminek ning erandiks on siin valgete varestena Balti riigid, Soome ja veel mõned maad. Inglismaal on digitaalraadioaparaadid juba pooltel elanikest, autotootjate jaoks on niikuinii tegu kohustusliku standardiga. Saksamaal katab digital audio broadcasting ehk niinimetatud DAB+ saatjate võrgustik juba pea kogu riigi territooriumi. Norras edastataksegi kõiki üleriigilisi raadiojaamu digitaalselt, vaid kohalikud kasutavad veel FM-sagedusi.

Kui seni on digitaalraadiole üleminek olnud vabatahtlik, võib arvata, et õige pea hakkab surve selle elluviimiseks kasvama ja üldse mitte parema helikvaliteedi tõttu.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99