EI SAA! Ministrid Riina Sikkut ja Kristjan Järvan selgitavad, et Lätiga elektriühenduste katkestamine tooks küll elektrihinna alla, kuid sellega kaasneksid ebameeldivad kõrvalmõjud.

Foto: Kollaaž (2 × Vida Press, Martin Ahven)
Ekvard Joakit 18. august 2022 15:44

Kolmapäeva pärastlõunal kosmosesse kerkinud elektrihind võib tembutamist jätkata edaspidigi. Ajutist leevendust pakuks elektriühenduste katkestamine Lätiga, kuid seda sammu pole võimalik astuda. Lätlased saaksid kättemaksuks Eesti gaasist ilma jätta. Lisaks hoiatab ettevõtlusminister Kristjan Järvan, et see ei pruugi olla isegi tehniliselt võimalik.

Probleem tekkis, kui Elering jätkas viimastel aastatel usinalt Eesti-Läti elektriühenduste avamist. Teoreetiliselt kukuks neid sulgedes meie elektrihind enam-vähem sarnasele tasemele Soomega. Majandus- ja kommunikatsiooniminister Riina Sikkut nendib, et see samm poleks mõistlik. Kuna Lätis on Baltimaade gaasivarud ning Leedu omakorda varustab kogu piirkonda vedelkütustega, tekitaks see partnerite vahel lihtsalt asjatuid pingeid.

Ettevõtlus- ja IT-minister Kristjan Järvan toob lisaks gaasile välja, et Läti-ühenduste katkestamise tagajärjed võivad osutuda täiesti ootamatuteks: „Alalisvooluühendusi saaks tõepoolest katkestada. Need on meil Soomega. Lätiga on aga vahelduvvooluühendused. Nende katkestamise tulemusel jääks tõenäoliselt kogu Eesti pimedaks.“

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99