SUITS TÕUSEB TAEVANI: Eestis leidub kaugküttevõrke, mille olemasolust sai konkurentsiamet teada alles Õhtulehe ajakirjaniku käest.

Foto: Vida Press
Priit Pärnapuu 24. august 2022 12:10

Kui kõrgele kruvivad toasooja hinna kaugkütte ettevõtted eeloleval talvel? Õhtuleht tegi sellest ulatusliku ülevaate – vaata tulemusi tabelist! –, ja ühtlasi kiskus päevavalgele tohuvabohu riiklikus hinnakontrollis. Nimelt peavad soojamüüjad saama oma hindadele õnnistuse konkurentsiametist. Tegelikult leidub aga ridamisi ettevõtteid, kes pole tosina aasta jooksul sinna jõudnud mitte kordagi! Kuidas see on üldse võimalik?

Konkurentsiametist kaugele hoidnud ettevõtjad ise ütlevad, et kõik on seaduslik ning tarbijad pole sellest midagi kaotanud. Kuid konkurentsiamet väidab, et nad lihtsalt pole olnud teadlikud kaugkütte olemasolust kõnealustes piirkondades, muidu oleks ettevõtjad ammu hinnakontrolli kutsutud.

Järvakandi Soojus OÜ kuulub 100% kohalikule Kehtna vallale ja müüb sooja enam kui tuhande elanikuga Järvakandi alevis. Ettevõtte juht Aleksander Kuruson kinnitab, et nad tõepoolest pole kordagi käinud hindu konkurentsiametis kooskõlastamas. „Nii on,“ ütleb ta. „Oleme hoidnud seda joont, et hind on omavalitsuse ja nõukogu kontrolli all."

Kas see, et te ei käi hindu konkurentsiametis kooskõlastamas, on nendega läbi räägitud, heakskiit saadud? „Ei ole,“ vastas Kuruson. Kas võib juhtuda, et konkurentsiamet ühel päeval avastab, et, oi, Järvakandis on ka mingi kaugküttevõrk? „Seda ei ole tal midagi avastada. Kindlasti ta teab selle võrgu olemasolust. Kui ta avastab või peab vajalikuks sekkuda, siis sekkub,“ kostis Kuruson.

Põhjus, miks hinnakontrolli vaja, on ilmne.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99