TANKIUSULISED: Fotole jäänud naised veetsid oma pühamu juures aega juba 12. päeva.Foto: Aldo Luud
Arvo Uustalu 16. august 2022 18:20

„Keegi ei pommita Eestit, Lätit ja Leedut. Aga tuleb Putini käsk ja ühendatakse kõik. Miks te kardate? Hakkame elama suurel maal ja meil saavad olema suured šansid,” kiidab üks Narva sõjamasina kummardajatest Vene impeeriumi piirituid võimalusi.

Esmaspäeva pärastlõunal oli Narvas punamonumendi ümbruses püsivalt vaid kümmekond tankikaitsjat. Samas kulges sõjamasina juurde pidev inimvool ning selle kummardajate hulka sattus nii kapitalistliku Lääne kui ka feodalistliku Ida autonumbriga inimesi. Tank uppus veripunasesse lillemerre ja küünaldesse.

„Peeter I päästis teie rahva.“

Vene rahva sõjalist võimsust ülistava tanki T-34 kõrval einestav seltskond tunneb tapamasinast pühamu kõrval end koduselt. Kohale on toodud koguni lahtikäivad matkatoolid, laud, päikesevari ja muu laagrieluks vajalik. Perimeetrit valvavad ja vägesid juhendavad siin-seal ringi liikuvad asjaosalised.

End üles kütvad keskealised vene keelt vabalt valdavad naised ei soovi algul ajakirjanikuga eriti rääkida, kuid igavlevate meestega saab kergemini jutule.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99