Lilledest ümbritsetud Narva tankimonument.Foto: Remo Tõnismäe
Greete Kõrvits 6. august 2022 00:20

Valgevene pitsitab kodanikke, kelle poolehoid kuulub Ukrainale. Kremli kõneisik aga pahandas Kaja Kallasega, et too tahab punapuuslikke eemaldada.

  • Venemaa uudisteagentuur RIA vahendab, et Kremli pressisekretär Dmitri Peskov kritiseeris Eesti peaministrit Kaja Kallast, kes kutsus päev varem üles meie avalikust ruumist kõik nõukogude monumendid eemaldama. „Loomulikult peame seda ennekuulmatuks. Sõda ajaloo vastu, pealegi ühise ajaloo vastu ja jutt nende [Nõukogude sõdurite] monumentide utiliseerimisest, kes päästsid Euroopa fašismi käest – see on muidugi ennekuulmatu ja see ei kaunista ühtegi rahvust, sealhulgas Eestit.“ Peskov tõdes, et ajalooseltside kaudu võiks Tallinnale pakkuda mitte esemete hävitamist, vaid Venemaale viimist. Kallase sõnul on Eestis 200–400 Punaarmee monumenti.

  • Itaalia väljaanne Facta kirjutab, et Facebookis levib alates juuli algusest propagandavideo, mis kujutab väidetavalt Leedust Kaliningradi viiva raudtee ülesvõtmist. Juurde on kirjutatud „Leedu on alustanud Kaliningradi viivate raudteeliinide lammutamist. Mäng tulega on läinud uuele tasemele.“ Tegelikult on video filmitud 2017. aastal Eestis ühe täitsa tavalise raudteeremondi käigus.

  • Ukraina taristuminister Oleksandr Kubrakov juubeldas sotsiaalmeedias, et reedel lahkusid Ukraina sadamatest viljalaevad Navi Star, Rojen ja Polarnet. Minister loodab, et edaspidi hakkab kuus väljuma vähemalt 100 alust, mis ekspordiksid kokku kolm miljonit tonni põllumajandussaadusi. Reedel teele läinud laevad suunduvad Türki, Iirimaale ja Suurbritanniasse. Kokku on nende pardal 58 000 tonni vilja.

  • Kyiv Independent kirjutab, et Valgevene kohus mõistis süüdi isiku, kes üritas liituda Kastus Kalinovski pataljoniga – valgevenelaste rühmitusega, kes võitlevad Ukraina armee koosseisus Venemaa vastu. Samuti algas Minskis kohtuprotsess kolme mehe üle, keda süüdistatakse plaanis korraldada diktaator Aljaksandr Lukašenkale atentaat.

  • Vene sõjaväelased tulistasid ööpäeva jooksu kaks korda Zaporižžja tuumaelektrijaama pihta, kuulutas Ukraina riiklik tuumaagentuur Enerhoatom. Rünnak kahjustas tõsiselt lämmastiku-hapnikujaama ja abikorpust. Tuleoht on suur. Okupandid aga süüdistavad rünnakutes ukrainlasi.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad