Foto on illustratiivne.

Foto: Pexels
Toimetas Elis Kusma 4. august 2022 12:43

Politsei teatab, et Tallinnas tegutsevad mehed, kes võtsid eakalt mehelt ja tema perelt 2000 eurot, pakkudes talle esmalt kingituseks köögiriistu.

Kolmapäeval pöördusid kaks meest Rocca Al Mare kaubanduskeskuse parklas 86aastase mehe poole väitega, et nad peavad ära sõitma, kuid nendega on kaasas köögiriistad, mida ei ole kuhugi anda. Mehe poole pöördunud seni tuvastamata noormehed ütlesid, et annavad paki kingitusena. Vanem mees ei saanud 45 kg kaaluvat kingitust ise koju viia ja tema poole pöördunud mehed pakkusid, et sõidutavad ta koos kingitusega koju.

Mehe elukohta jõudes viidi pakk tuppa ja öeldi, et see kingitus maksab nüüd 2000 eurot. Kodus oli ka mehe tütar, kes pakkus kingituse eest 200 eurot. Öeldu peale haarasid kaks noort meest naiselt rahakoti, võtsid sealt 2000 eurot ja lahkusid. Mehed on keskmist kasvu, räägivad vene keelt aktsendiga ja sõidavad valget värvi autoga. Palume inimestel olla tähelepanelikud ja keelduda taolistest tasuta kingitustest, mida pakuvad võhivõõrad. Kui keegi märkab kirjeldatud mehi tegutsemas, siis palume sellest teavitada politseid.