Hiina politsei. Foto on illustreeriv.

Foto: Reuters/Scanpix
Aare Kartau, Greete Kõrvits 4. august 2022 20:55

Kolmapäeval toimus kohutav veretöö Hiinas Jiangxi provintsis, kus noaga relvastatud maskis mees ründas lasteaeda. Esialgsetel andmetel sai surma kolm ja vigastada kuus inimest, vahendavad Reuters ja FMT.

Rünnak Hiina kaguosas asuvale Anfu maakonna eralasteaiale toimus kolmapäeva ennelõunal – kohaliku aja järgi veidi enne poolt kümmet. Ehkki ohvrite nimesid ega ka vanuseid pole avalikustatud, levitati kohalikus meedias videot, kus politseinik kannab kätel pisikest last kiirabiautosse. Politsei ei avaldanud ohvrite vanust, ent kuuldavasti oli vähemalt üks neist laps.

Politsei on tuvastanud, et „nokkmütsi ja maski kandnud gangsteri“ näol on tegu mehega, kelle perekonnanimi on Liu. „Julgeolekuorganid teevad kõik endast oleneva, et kahtlusalune tabada,“ teatas politsei. Päev hiljem tuligi uudis, et 47aastane Liu Xiaohui on kinni peetud.

Ehkki massimõrvad on Hiinas haruldased – kuna kodanike jaoks on tulirelvade hankimine karme relvaseadusi arvestades pea võimatu (erinevalt USAst) –, on noa, kirve või isevalmistatud lõhkeainega sooritatud tapmiste hulk viimastel aastatel märkimisväärselt kasvanud. Rünnakuid ongi sageli korraldatud koolides ja lasteaedades. Üldjuhul on ründajad selgitanud tapatöid sooviga „ühiskonnale kätte maksta“.