EBAMUGAV! Naised käiksid meeleldi väljas ilma rinnahoidjata, kuid jõllitavad pilgud tekitavad ebakindlust.

Foto: Erakogu
Reti Jõerand täna 10:16

„Koolitaja ei kandnud kampsuni all rinnahoidjat ja see täiesti segas keskendumist. Nibud olid kikkis ja seljas sellised konservatiivsed kontoritöötaja riided. Lihtsalt mõjus kuidagi ebamaiselt!“ räägib naine, kes ise avalikes kohtades rinnahoidjat kannab. Kui palju jõllitatakse naisi, kellel nibud vabalt pluusi all kikitavad? Kas kriitilisemad on mehed või hoopis sookaaslased?

„Mul ei ole küll eriti suured rinnad, aga ebatraditsioonilise kujuga, seega jõllitajaid leidub. Aastaid ei julgenud ilma hoidjata kuhugi minna, isegi mitte bussi, poodi ega sõbrale külla,“ räägib julge naisterahvas Kadi (nimi muudetud), kes nüüd enam pluusi all rinnahoidjat ei kanna.

Kadi ütleb, et viimasel aastal on ta hakanud asja vabamalt võtma ja on teel end armastama sellisena nagu ta on. „Rõhk on sõnal „teel“, sest ilunormid on korralikult ajukeerdude vahele keevitatud ja nii raske on mõelda naturaalsest endast kui ilusast inimesest. Seega on eriti raske, kui jõllitatakse ja siis ebameeldivusest pea eemale pööratakse. Mõni vaatab pikalt üles-alla, justkui oma peas mu välimust hinnates,“ möönab Kadi.

Naine tõdeb, et vahel tahaks ta olla lihtsalt nähtamatu, lihtsalt eksisteerida, ilma hinnanguid saamata. „Iga pilk ja kommentaar teeb enesearmastuse raskemaks, kuigi üritan täiest jõust ennast mitte lasta mõjutada!“

Maria (nimi muudetud) ütleb, et pole rinnahoidjat kandnud vähemalt pool elu.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad