JUBE: Ukraina ja Azovstali tehase kaitsjate surnukehad. Ühe põlenud mehe käsi on kangestunult rusikasse jäänud.Foto: Reuters/Scanpix
Greete Kõrvits 1. august 2022 18:15

Kremli propagandas on näha peataoleku märke. Esimese ropsuga süüdistati üle 50 Ukraina sõjavangi surnukspommitamises ukrainlasi endid, siis aga teatas Venemaa saatkond Suurbritannias, et tegelikult väärisid Mariupoli kangelased häbistavat poomissurma. Ühe Ukraina organisatsiooni sõnul saabus surm mitmel puhul aga hoopis leegiheitjast.

„Azovi [pataljoni] võitlejad väärivad hukkamist, ent mitte surma laskekomando käe, vaid poomise läbi, sest nad pole päris sõdurid. Nad väärivad alandavat surma.“ Twitteri-säuts tuli mõni tund pärast seda, kui kümned ukrainlastest sõjavangid, nende seas ka mitmed pataljoni mehed, Olenivka vangla pommitamises hukka said. Saatkonna postitatud propagandavideos räägivad Azovstali kaitsjatest väidetavalt Mariupolis elav paar. Venemaa üritas Olenivka veretöös süüdistada Lääne annetatud HIMARSe ja ukrainlasi endid. Seda vaatamata asjaolule, et kuritöö jäljed ei viita HIMARSidele, vaid hoopis Moskva relvastusele ning Kiievil pole ka mingit põhjust oma kangelasi reeta.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad