HÄDA: Väliüritustele ei tellita pahatihti laiemaid välikäimlaid, mis on mõeldud just ratastooli kasutavatele inimestele.

Foto: Kollaaž (Ingmar Muusikus / Ekspress Meedia, Aldo Luud, Tiit Tamme, Ilmar Saabas / Ekspress Meedia, erakogu)
Kadri Kuulpak 2. august 2022 10:49

Ratastoolikasutaja Veiki Laan armastab suviti mööda Eestit ringi tuuritada. Kui vähegi otsida, leiab igaks õhtuks mõne vahva väliürituse – laada, kontserdi või festivali. Mida aga välisüritustelt enamasti ei leia, on invaliididele mõeldud välikäimla.

Rääbisefestival Kasepääl. Türi lillelaat. Torma toidufestival. Lüübnitsa sibula- ja kalalaat. Neid kõiki ühendab üks – invatualettide puudumine. Seda on omal nahal tundnud ratastoolikasutaja Veiki Laan, kes juhib ka Eesti Liikumispuudega Inimeste liitu (ELIL).

„Kui lähed küsima, kus invatualett on, hakatakse udutama, et ta alles just oli siin või et ta on kusagil teises kohas, siit praegu ei paista ka, otsige!“ räägib Laan, missuguseid vastuseid on ta ürituste korraldajatelt saanud.

Eelmisel aastal käis Laan Setomaal Lüübnitsa sibula- ja kalalaadal. Ta uuris nii liikluskorraldajalt kui ka piletimüüjalt, kas invatualetid on olemas. Mõlemad vastasid jaatavalt.

Ometi:

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon