SELGUS MAJAS: „Armastusesaadikute“ kodune testament, millega jahiti Jüri Didenko Suur-Karja 18 korterit, varises kohtus kokku: ekspertiisid ei toetanud muinasjuttu sellest, et vanahärra loovutas oma hinnalise kodu südamedaamile.

Foto: Kollaaž (kohtutoimik, Kristjan Orumägi, Marvel Riik)
Marvel Riik 29. juuli 2022 16:12

Kaudsed ja otsesed tõendid ei suutnud kahte kohtuastet veenda, et pürgivirnade keskel surnud 82aastase üksiku taadi viimane siiras tahe oli pärandada Tallinna vanalinnakorter oma väidetavale südamedaamile. Käekirjaekspertiis tuvastas, et kodust testamenti ei saanud allkirjastada taat, sest see jäljendas liialt ID-kaardi allkirja.

„Laua peal oli paber. Jüri ütles, et on koostanud testamendi ja ütles, et ta soovib, et meie oleksime tunnistajad,“ räägib 69aastane pensionär Jelena Votjakova ülekuulamisel, kuidas sündis kodune testament Tallinna vanalinna kolmetoalise Suur-Karja 18 korteri pärast. Votjakova oli üks testamendi tunnistaja.

Lisaks temale viibis ütluste järgi 2019. aasta 14. mail Lasnamäel Majaka tänava korteris tunnistajana ka 48aastane töötu Deniss Käkk ning testamendi peategelased: 2008. aastast väidetavalt vabaabielus elanud 75aastane Alevtina Vorošen ja (allkirjastamise hetkel) 82aastane Jüri Didenko.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad