KURIKUULUS PÕLENG: Pildil on näha, kuidas Pae kortermaja katusel on põlengus ohtralt kahjustada saanud hoone vasakpoolne keskosa.

Foto: Kollaaž (2 x Tiina Kõrtsini)
Marvel Riik, Arvo Uustalu 29. juuli 2022 12:02

Nüüdseks on välja koorunud konkreetne korter, kust võis alguse saada hiiglaslik tulekahju Tallinnas Pae tänava kortermajas. Aprilli alguses möllas ja laamendas punane kukk Lasnamäel stalinistlikus hoones nii jõudsalt, et kustutamiseks oli vaja tervelt 450 päästja jõudu. Majaelanikud kahtlevad, kas selle korteri omanikul ikka oli luba kamina kasutamiseks.

Praegu käivad Pae kortermaja juures korrastustööd: majal on peal kuppelkatus ning nn viimastel korrustel on plats puhtaks tehtud. Üldiselt on majal kolm korrust, kuid paljud omanikud on ehitanud pööningule oma soovide järgi lisaks vahekorruseid. Just nende vahekorruste konstruktsioonide vahel tuli vihaselt möllaski: pääsemaks ligi paljudele tulekolletele, tuli päästjatel aeganõudvalt avada ehituskonstruktsioone ja otsida kohti, kust pääseb tulele ligi.

Kui seni on päästeamet rääkinud lakoonilisemalt, et tuli sai alguse kaminast, siis praeguseks on selgunud, et ehitusregistri andmetel polnud majas seadustatud ühtegi küttekollet:

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad