Foto: Pexels
Vidaxl 14. juuli 2022 10:37

Muutke oma aed uueks lemmikkohaks kodus suurepärase aiamööbli abil.

Aia jaoks hea mööbli valimine on väga oluline – suurepärane mööbel toob teie väliruumidesse nii mugavuse kui ka funktsionaalsuse ning muudab selle kodu keskpunktiks. Terrassidest suvemajadeni – heal aiamööblil on võime muuta kogu ruum millekski ainulaadseks ja meeldejäävaks.

Hankige oma terrassidele pehme diivan või klassikaline kiiktool, täiendage neid tekkide ja mugavate patjadega ning sellest saab kindlasti teie pere uus lemmikpaik majas. Hea aiamööbel võib ka väikesed ruumid paremaks muuta, näiteks väikesed nurgaaiad või päikeseküllased rõdud. Vaid mõni nutikas ost võib muuta seda, kuidas te oma koduruumi näete. Läbimõeldud planeerimisega saab aiast hea paik grillimiseks, lõõgastumiseks ja pidutsemiseks. Mis on aga need asjad, mida pead teadma, et valida just endale sobiv aiamööbli?

1. Säästke puhastamisel aega

Enne, kui kaalute Eesti ilmaga mistahes aiamööbli ostmist, mõelge hooldusele. Valige lihtsalt hooldatav mööbel, mis püsib kindlasti mitu hooaega. Selle asemel, et sisustust hooldada, saate veeta suurema osa oma välisajast niisama naudeldes. Hooldusvajaduse vähendamiseks otsige lihtsalt hooldatava märkega terrassimööblit. Enamik metallist, tiikpuust, puidust ja vineerist mööblit talub kõike, mida loodus neile pakub. Nendest vastupidavatest materjalidest valmistatud mööbel näeb vähese korrapärase hooldusega suurepärane välja aastaid. Terrassimööblit saate kaunistada õuepatjadega.

2. Proovi enne ostmist

Internetist aiamööbli ostmine võib tunduda odav, kuid sellega kaasnevad omad riskid. Enne ostmist tasub toolidele ja diivanile istuda. Tõenäoliselt kasutatakse terrassimööblit sageli, eriti soojematel kuudel, seega peab see olema mugav. Kui teie siseaed on täidetud mittekutsuva sisustusega, siis ei meelita see teid ennast ega külalisi seal aega veetma. Maksimaalse mugavuse tagamiseks valige pehme seljatoe ja patjadega diivaneid või metall- ja puitmööbel kohevate patjadega. Värvide tuhmumise ja hallituse kasvu vältimiseks veenduge, et kõik tekstiilid oleksid ilmastikukindlad.

3. Tehke nimekiri

Turul pakutava erineva aiamööbli keskel võib olla kerge pead kaotada. Alustuseks kaaluge, kuidas soovite, et teie väliala toimiks. Kas soovite, et see oleks näiteks söögikoht kuumadel suveõhtutel? Kas kavatsete kasutada seda kohta enda või lapse sünnipäeva tähistamiseks? Või võiks õuealal olla rahulik lugemisnurk hubaste ja kutsuvate istumiskohtadega terrassil? Kas päike paistab liiga tihti ja vaja on hoopis soetada päikesevari terrassile?

Tehke nimekiri tegevustest, mida soovite ruumis teha ja pange seejärel paika, millist terrassimööblit on vaja. Näiteks söögilaud pole vajalik, kui teie terrassi plaanitakse peamiselt kokteile nautida. Selle asemel varuge palju mugavaid toole ja laudu. Õuetoolid on tihti ka multifunktsionaalsed, seega saate neid kasutada nii aialaua ääres, rõdul raamatu lugemiseks või hoopis seltskonnaga lõkke ääres istumiseks.

4. Investeeri kvaliteetsesse aiamööblisse

Kui mõnekümne euro säästmine võib alguses tunduda hea, siis palju parem on aiamööblist teha väärt investeering. Aiamööbel järgib sageli väljendit „saate selle, mille eest maksate“. Näiteks vastupidavad plastiktoolid või abilauad võivad fantastilised välja näha, aga ainult aasta või paar päikese käes vastu pidada. Aja jooksul muutuvad need rabedaks ja kaotavad oma särava värvuse. Sama kehtib ka puit- ja vineermööbli kohta. Enne suure ostu sooritamist tutvuge klientide arvustustega. Kui teil on väike eelarve, valmistuge investeerima sagedamini kasutatavatesse esemetesse, nagu mugavad terrassiistmed või kauakestev söögilaud. Väiksemaid kaunistusi, nagu padjad ja pikad lauad, saab osta väiksema raha eest.

5. Otsige mööblit, mida saab kasutada ka siseruumides

Oma ruumi ja raha maksimaalseks kasutamiseks otsi aiamööblit, mida saab universaalselt kasutada ka siseruumides. Mööbel, mis täidab paljusid funktsioone, võib säästa raha lisasisustuse pealt ja vabastada ruumi teie lemmiktegevuseks õues. Näiteks aiatool võib olla külalistele täiendava terrassikohana. Tavalist pinki saab kasutada eraldi või välise söögilaua täiendamiseks.