TÕELINE FÄNN: 72aastane Riho Laanes peab juba seitsmendat aastat enda aiamajas raadiomuuseumit.

Foto: Stanislav Moškov
Elina Kaska | Video: Stanislav Moškov 29. juuli 2022 11:43

Põltsamaal asuv raadiomuuseum sai alguse segamini pööningust. Nüüd on seal aiamajas välja pandud ligi 300 vanaaegset riistapuud. „Mis mõte oleks kogumisel, kui teised seda ei näe?“ leiab muuseumi asutaja. Kuidas kõik sinna ära mahuvad? Kas mõni raadio ka praegu töötab?

Sõites Põltsamaal ringi ning pöörates Vahe tänavasse ilmub puumaja varjust nähtavale aiamajake, kus asub raadiomuuseum. Kõik sai alguse 2014. aastal, kui Riho Laanes koristas enda maja pööningut. Üllatuseks leidis ta sealt rohkem raadioid, kui oskas arvata. „Ma teadsin, et mu isal oli paarkümmend raadiot, kuid pööningult alla jõudis kuuskümmend kolm televiisorit ja raadiot,“ räägib 72aastane Riho Laanes.

Ta teadis, et sellest areneb midagi, mida näidata tulevasele põlvkonnale. Raadiomuuseumi avas ta oma aiamajas 2015. aasta mais. Riho räägib: „Algselt mõtlesin, et kui 150 eset saab täis, siis aitab.“ Tänaseks päevaks on härra aiamaja tuubil täis: sinna on kogunenud ligi 300 erinevat masinat. Lisaks raadiotele leidub seal vanu telefone, grammofone, mikrofone ning veel palju huvitavat.

Vaata ka videot!

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad