VÄLISTUDENGITEST MOODUSTAVAD SUURE OSA UKRAINLASED: ehkki veidi on tung Eestisse õppima tuleku tung vähenenud, siis Ukraina kodanikke pole jällegi varemalt Eesti ülikoolides nii palju õppida tahtnud.

Foto: Aldo Luud
Asso Ladva 10. juuli 2022 14:00

„Tartu ülikooli võõrkeelsetele õppekavadele on sel aastal esitatud kolmandiku võrra vähem avaldusi. Eeskätt seostame avalduste arvu langust just sellega, et Eestit ei nähta enam niivõrd turvalise õppimise sihtriigina nagu varasemalt,“ iseloomustab Tartu ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma muutusi välismaalt Eestisse tudeerima tulijate seas.

Kuigi lisaks Tartu ülikoolile on välismaiste tudengikandidaatide arv vähenemas ka Tallinna ülikoolis, siis Tallinna tehnikaülikool ja Eesti maaülikool ei märka olulisi muutusi ei välistudengite arvus ega päritolus. Kas põhjus võib olla ülikoolide poolt pakutavates erialades – tehnikaülikool ja maaülikool on spetsiifilise suunitlusega ülikoolid – seda ei hakka rääkijad oletama, sest suuremaid ja väiksemaid muutusi nii vastuvõtutingimustes kui ka erialades leidub kõikidel õppeasutustel.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon