Foto: Erki Pärnaku
Laur Uudam, toimetaja 1. juuli 2022 19:47

Lõppevast nädalast saime teada, et NATO vihmavari siiski peaks Eesti kohal avatud olema. Kaja Kallase nentimine, et NATO seniste plaanide järgi oleks Venemaa rünnaku korral Eesti riik ja kultuur hävitatud, tekitas segadust ja üks eksasekantsler rääkis, et riigisaladuse avaldamine on kriminaalkuritegu. Samas nentis kantsler Kusti Salmi vastuseks Kallasele, et Eesti on hästi kaitstud. Kui panna kaalukausile peaminister ja pummeldav kantsler, siis kumma sõna on kaalukam ja keda tasub uskuda?

Riik hellitab reetureid

Järjekordne riigireetur vabanes ennetähtaegselt vanglast, Vladimir Veitman lasti kinnimajast välja koguni kuus aastat enne karistusaja lõppu! Varem on ennetähtaegselt välja saanud näiteks Herman Simm, Vene spioon Ilja Tihhanovski, aga ka Aleksei Dressen. Varsti ilmselt koputab nõudlikult vangla uksele Deniss Metsavas, sest selliste vabanemiste järel on õigustatud ootus kerge tekkima. Samas mingi pommimees istus kellast kellani vaatamata haigusele. 

Tüng: Kersna jätkab ministrina

Haridusminister Liina Kersna talitas õpetaja Lauri retsepti järgi, kui astus testide kiirhanke asjus kriminaalasja alustamise tõttu küll tagasi, kuid jätkab senises ametis. Puhkuste ajal alles hakkab nalja saama, kui seni 14 ministrikohta täitvad seitse oravaministrit hakkavad üksteist asendades juhtima nelja ministeeriumi korraga.

Suure suu eest kinga

Eesti võidusõitja pruukis oma suud nahavärvi ja lgbt teemadel ning sai välismaa võistkonnast üsna ootuspäraselt kinga. Antud juhul on (anti)kangelane suure osa oma noorest elust välismaises keskkonnas elanud, mõikamaks, mida sealses kultuuriruumis tohib ja mida mitte. Järelikult pole õppimisvõime suurem asi olnud. Suur suu on paljudele teistelegi nuhtluseks olnud. 

Võimuliitu pole ega tulegi?

Suure hurraaga loodetud jaanipäevavalitsust pole ka nädal pärast pikki jaanipühi. Ja pole ka näha, et oleks tahtmist kokkuleppele jõuda. Peamiseks tüliõunaks pole aga mitte enam lastetoetuste küsimus, vaid hoopis eestikeelsele haridusele üleminek, mida venekeelsete häälte kaotuste hirmus sotsid astuda ei julge.