UUS LEHEKÜLG: Haapsalu peatänava ümberehitus ehmatas eelmisel aastal paljusid. Selle avapauguks oli 115 pärna mahavõtmine. Aasta hiljem valitseb tänaval rahu, sh nende hulgas, kes puude pärast valutasid südant.

Foto: Marvel Riik, Kristjan Orumägi, Robin Roots
Marvel Riik | Video: Marvel Riik, Kristjan Orumägi, Robin Roots 1. juuli 2022 15:45

Haapsalu Posti tänav pimestab jalutajaid oma uue iluga. Sama pimestavalt mõjub seal nüüd ka päike, sest suvituslinna peatänavat ei äärista enam 115 suurt pärnapuud, vaid beebimõõtu puukesed – jahutavat peavarju need uulitsal ei paku.

Leegitseva päikese all elab Haapsalu kesklinn oma vaikset argielu. Eriti vaikne on Posti tänaval, kus aeg-ajalt kraaksub linnarahva argitoimetuse vahele üks vares, justkui andes korraldusi töömeestele, kellel on käsil uulitsa n-ö viimase miili ehitustööd. Teelõigul on näha, kuidas üksikud masinad vuravad siia-sinna, tee-ehitajad laovad liivasele pinnasele käsitööna viimaseid leivapätsisuuruseid kive, et kergitada sõidutee ühtsele tasemele, ning kuidas hulk auru läheb peenhäälestamisele ehk iluvigadega tegelemisele, mõõtes-harjates-markeerides kõnniteed.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad