KUNI 800 EUROT! Ukraina sõjapõgeniku peavad kehvas seisus Kopli tänava korteri eest igakuiselt tasuma 600-800 eurot kuus.

Foto: Erakogu
Reti Jõerand 1. juuli 2022 15:01

„Sotsiaalkindlustusamet saatis mulle kinnituse, et põgenikud üüri tasuma ei pea, tasuda tuleb üksnes kommunaalkulud. Selle teadmisega jäid sõja eest põgenenud emad oma lastega sellesse majja elama. Paar nädalat tagasi said Kopli majas elavad põgenikud teada, et lisaks kommunaalarvetele tuleb neil tasuda ka üür, mis on isegi kõrgem kui turuhind,“ pahandab Põhja-Tallinna linnaosavanem Manuela Pihlap oma sotsiaalmeediapostituses.

Pihlap kirjutab oma postituses, et aprillikuus said hotellidesse majutatud Ukraina põgenikud teada, et nad majutatakse ümber ja neil tuleb hotellist lahkuda päeva pealt. Sajad põgenikud majutati riigile kuuluvasse hoonesse Kopli tänaval. Pihlapi sõnul tegid vabatahtlikud Kopli maja seest korda, kuna tegemist oli äärmiselt kehvas seisus olevate elamispindadega. „Ja riik võtab Ukraina põgenikelt kogu tulu,“ on Põhja-Tallinna linnaosavanem nördinud.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad