Foto: Dmitri Lunin / Reuters / Scanpix
Greete Kõrvits 28. juuni 2022 00:20

Samal ajal, kui maailma tähtsad ninad Baierimaal maailma muresid – ennekõike muidugi sõda – arutasid, taandusid Ukraina väed Sjeverodonetskist ja okupantide raketirahe tabas nii Kiievit kui ka Krementšuki linna ostukeskust, kus viibis tuhatkond šoppajat. Väike kokkuvõte viimastest sõjasündmustest.

  • Moskva väed suunasid nädalavahetusel oma sihikud taas Kiievile. Õhurünnakus sai pihta pealinna kortermaja, milles hukkus üks inimene. Krementšukis tabas rakett rahvast täis kaubanduskeskust (pildil), mis lahvatas põlema. Esialgsetel andmetel hukkus kümme inimest ning üle 40 sai haavata.

  • Laupäeval langes Sjeverodonetsk okupantide kätte, ent ukrainlastel õnnestus neid seal parajalt väsitada. Puruks pommitatud linna osakeste hoidmise eesmärk oligi vastast kurnata ja tagada, et linna vallutamine mõjuks pigem pyrrhosliku võiduna. Järgmiseks võtsid Venemaa väed suuna Sjeverodonetski kaksiklinnale Lõssõtšanskile. See on Ida-Luhanskis viimane linn, mis püsib endiselt Ukraina vägede kontrolli all. Vene armee hävitab sildu, et inimesed põgenema ei pääseks. Nad püüavad ära lõigata ka veoautode tee linna, jättes elanikud humanitaarabita. Luhanski oblasti kuberner Serhi Haidai postitas Telegrami palve Lõssõtšanskist võimalikult kiiresti evakueeruda.

  • G7 riikide ja euroliidu liidritega vestles video teel Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi, kes palus neilt rohkem relvastust. Poliitikud vandusid toetust Ukrainale ning kinnitasid sanktsioonide karmistamist nii Venemaa kui ka Valgevene kodanikele, kes sõjakuritegude eest vastutavad, samuti sanktsioone Vene nafta- ja kullaekspordile. Pikemalt sai G7 kohtumisest lugeda eilses Õhtulehes.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad