Eesti uudised

Kogu tõde eestlaste vaimse tervise kohta: iga teine noor elab depressiooniriskis. Üldine heaolu on väiksem Ida- ja Kagu-Eestis

PANDEEMIA LAASTAV MÕJU EESTLASTE VAIMSELE TERVISELE: elutüdimusega maadleb rohkem inimesi, kui me arvame. Eriti haavatavas seisus on noored (9)

LISA KOMMENTAAR

Must auk 28. juuni 2022 16:23
Jube palju sellel teemal jahvatatakse. Jah nõustun, isegi selles mustas augus olnud aga see "pildis hoidmine" tegelikult palju ei aita. Selge see, et ressurssi on vähe aga noorte puhul võiks, või peaks proovima alustada koolist. Lisada sinna tunde, kus lapsed koos saavad oma muredest-rõõmudest rääkida-kirjutada. Olla loovad ja vabad, olla kuulatud ja mõistetud. Kus empaatia saab kasvada. Kus hinnanguid ei anta aga on mõistmine ja dialoogid, ühised lahenduste otsimised. Ennetus enne seda, kui laps on kuskil sügavikus, kust tema välja vedamine on juba 50/50
Kristiina 28. juuni 2022 14:58
Minul põhjustasid tervisekahjud piirangud. Mitte haigus. Olen 35a. Rootsis olin eksiilis. Selline jvale järeldus nagu haigus oleks stressi põhju on väär.
Elsa 28. juuni 2022 13:57
Tänapäeva ühiskond oma ülikõrgete nõudmistega ise toodab neid haigeid inimesi. Kõik saab alguse juba esimesse klassi astumisest, kas saab katsed eliitkooli tehtud või mitte, kas lõpetad kooli medaliga, kas võtad olümpiaadidest osa, kas oled ikka koolielus üliaktiivne jne. Siis kas saad mainekasse ülikooli sisse, kas saad prestiižika töökoha jne. See on ju lausa hullus! Pead ennast kogu aeg igal pool tõestama. Siis koolikius, mis on tegelikult kogu aeg eksisteerinud, kahjuks ka mõnede pedagoogide poolt.
Est 28. juuni 2022 13:10
Eriti haavatavas seisus on just vanemad. Aga neid ei uuriti ja ei lähe ka kellelegi korda.

Õpitud abitus 28. juuni 2022 10:36
Ise oleme need saamatukesed aja jooksul üles kasvatanud. Koolis enam hindeid ei panda (lollid võivad ennast ebamugavalt tunda), eksamte arv on minimaalne ja neist ei sõltu enam miski. Nii kui mingi laiskuse hoog peale tuleb, hakatakse kohe stressist rääkima ja võetakse töövõimetuse leht. Hiljuti kuulsime ühe õpetaja suust, et koolis on isegi komade panemine lõpukirjandis suur pingutus ja seda polevat vaja! Kõik see jama on välja mõeldud selleks, et lontrused ja parasiidid ei peaks tööd tegema ja oma igapäevaseid muid kohustusi täitma!
panin sulle miinuse 28. juuni 2022 14:01
juba esimese poole lause pealt . rumal oled . väga rumal .
Arno Jaago 28. juuni 2022 09:14
Ei, mitte pandeemia, vaid valitsuse kehtestatud meetmed ja piirangud on süüdi rahva vaimse arengu allakäigus.
Võtsid 28. juuni 2022 09:50
sõnad suust. Rohkem polegi midagi lisada.
Õige 28. juuni 2022 11:00
...aga mitte niivõrd praguste vaid eelneva(te) meetmetega, kui rahvas välisärikate nimel vaeseks reformiti. Seejuures mängitakse edukat ja õnnelikku ühiskonda, kuigi tgl olukord on vastupidine.