Helgi Kruusamägi oli 16 aastat teadmata kadunud, kuni Viljandimaa jahimehed tema säilmed sügavalt metsast leidsid.Foto: Erakogu
Risto Berendson 25. juuni 2022 10:55

Täna, 25. juunil saab lõpu üks harukordne kadumislugu, kui Valgamaale Helme kalmistule maetakse oma pereliikmete kõrvale rohkem kui 16 aastat tagasi teadmata kadunuks jäänud Helgi Kruusamägi.

„See on jah, meie kõige vanem lahenduse leidnud kadumise lugu,“ ütleb vabatahtliku sihtasutuse Kadunud juht Aare Rüütel pärast mõningast järelemõtlemist.

Kolme lapse ema Helgi Kruusamägi (sünd. 29. august 1948) jäi kadunuks 2005. aasta oktoobri alguses, kui ta Viljandimaal oma Tarvastu vallas Kärstna külas asuvast korterist ootamatult lahkus.

Helgi oli lihtne inimene. Kutsehariduselt kokk, jõudis töötada lüpsjana ja lihttöölisena tikuvabrikus, enne kui ta töövõimetuspensionärina koju grupi peale jäi. Tal on küll kolm juba toona täisealised olnud last – kaks tütart ja poeg, kuid Kärstnas elas naine üksinda.

„Mäletan, et ema pidi peale pensionipäeva mulle külla tulema, äkki see oli viies kuupäev või midagi,“ arutleb naise Eestis elav tütar Agnes. „Ja kui ta ei tulnud, siis helistasin paari päeva pärast naabrimehele, emal endal telefoni ju polnud. Naabrimees ütles, et pole ema juba mitu päeva näinud.“

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad