Foto: Robin Roots
Toimetas Triinu Laan 22. juuni 2022 09:12

Saared on saabuvate pühade ajal väga populaarsed reisisihtkohad ning seetõttu teevad parvlaevad inimeste saartele viimiseks ja toomiseks lisareise.

Saaremaale ja Muhumaale minejatele on sõiduplaani lisatud 22. juunil täiendavad väljumised nii Virtsust kui Kuivastust kell 23.25 ja kell 23.59. Nagu ka eelmistel aastatel, aitab jaanipäeva eel Suurt väina ületada lisaks Tõllule ja Piretile ka Regula. Rohuküla–Heltermaa liinil tehakse 22. juuni õhtul lisareise vajaduse ilmemisel, teatas transpordiamet.

26. juunil toimuvad täiendavad väljumised Kuivastust kell 7.55 ja 23.25 ning Virtsust kell 8.30 ja 00.00.

„Reisijate võimalikult sujuvaks liikumiseks mandri ja saarte vahel jälgitakse olukorda jooksvalt ja lisatakse liinidele reise vastavalt vajadusele,“ kinnitas transpordiameti ühistranspordi osakonna juhataja Mihkel Mäeker. „Kedagi teenindamata ei jäeta. Elavjärjekorras viibijatel soovitame jälgida väljumiste aegu TS Laevade kodulehelt www.praamid.ee, mida uuendatakse jooksvalt infoga.“

Transpordiamet kutsub jaanipäeva eel kõiki liiklejaid üles valima sobiv sõidukiirus, mitte tegema riskantseid möödasõite ning arvestama ka teiste liiklejatega, keda pühade eel on nii vee- kui maanteedel tavapärasest rohkem.