HAKKAB AJUDELE: munitsipaalpolitsei saab kaebusi, kuidas mõnel juhul lärmavad elektritõukerattad akende all isegi tunde. Kiiret lahendust probleemile aga ei ole.

Foto: Rauno Volmar / Ekspress Meedia
Kadri Kuulpak 21. juuni 2022 12:43

Elektritõukerattad võivad rikke korral üürgama hakata ja vait jääda alles siis, kui aku tühjaks saab. Tallinlane koges, kuidas tõukeratas kaks ja pool tundi koduakna alla põrgulärmi tegi. Olukorda ei suutnud lahendada tõukerattaid rentiv Bolt ega munitsipaalpolitsei, mistõttu võttis kodanik kasutusele äärmuslikud meetmed. Kas tõesti teisiti ei saa?

Suvekuulutajad elektritõukerattad võivad tekitada parajat peavalu, nagu koges omal nahal tallinlane Ragnar (nimi muudetud). 31. mail umbes kella kahest päeval hakkas kesklinnas Kassisaba asumis kohaliku poe eest piiksuma üksik tõukeratas. Ja vait ei jäänudki.

Rattad hakkavad üürgama siis, kui keegi üritab mobiilirakenduse kaudu tellimust tegemata sellega sõitma hakata. Sestap üritas Ragnar ratta rakendusest üles leida ja tellimuse esitada. See aga ei õnnestunud. Kui sõiduk oli tund aega lärmi teinud, katkes Ragnari kannatus ja ta helistas munitsipaalpolitseisse.

Mupo käed on lühikesed

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon